Do Šárky jen 7 minut pěšky

Do nádherné přírody v Šáreckém údolí se dostanete za pouhých 7 minut chůze.

Díky svým přírodním krásám, rozlehlosti a zajímavému terénu je Šárecké údolí vyhledávané milovníky běhání a cyklistiky. Nachází se zde celá řada různě obtížných tras, které vás provedou nádhernou přírodou, ve které si během chvilky vyčistíte hlavu.

Šárecké údolí je vyhledávané také milovníky horolezectví. Zdejší lezecká historie sahá více než 100 let do minulosti. Pokud v létě rádi vyrážíte za koupáním, pak si můžete užít atmosféru místního prvorepublikového koupaliště.

Další variantou letního relaxování je uspořádat piknik s přáteli. To je možné na oficiálním piknikovém a grilovacím místě, které máte od domu vzdálené jen něco málo přes kilometr.

Šárka nemusí být jediným výletním cílem. Objevte krásy letohrádku Hvězda a jeho zahrad, Ladronky, během celodenních výletů můžete navštívit známý hrad Karlštejn nebo jiné památky západních Čech. Po bohaté síti cyklostezek se můžete vydat například směrem na hrad Křivoklát.

Dostupnost

Téma

Dostupnost

Tramvají bez přestupů do centra

Vedle projektu je od podzimu 2023 v provozu tramvajová zastávka, odkud se pohodlně přiblížíte na metro A, nebo prostě dojedete až do centra bez přestupu.

Za deset minut dojdete pěšky také na vlakové nádraží Praha-Ruzyně, kde zastavují linky S. Za 3 minuty se autem nebo autobusem dostanete do nákupního centra OC Šestka. Pokud trávíte život na cestách do zahraničí, oceníte dostupnost letiště, na něž se dostanete za 5 minut autem.

Nesmírně přínosnou dopravní tepnou bude v dlouhodobém horizontu vznik rychlodráhy Praha – Kladno se zastávkou Dlouhá míle v blízkosti projektu.

Pražany milovaná městská část

Praha 6 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším městským částem.

Její kouzlo vzniká díky kombinaci krásných vilových čtvrtí, nádherných přírodních parků a vyhlášených podniků. Městská část se zde navíc nebojí investovat do nápadů obyvatel.

Z hlediska služeb je neocenitelná blízkost obchodního centra OC Šestka, které nabízí jak všechny praktické služby od nákupů přes kavárny až po restaurace, tak spoustu vyžití například pro děti.

Moderní čtvrť

Téma

O projektu

Nová moderní čtvrť

Vždy je velkou výzvou budovat lokalitu tak říkajíc na zelené louce. Ve FINEPu jsme si tím již v minulosti prošli několikrát.

Za zmínku stojí Britská čtvrt, Malý háj či Kaskády Barrandov. Ve všech případech se podařilo vybudovat žádané rezidenční projekty, které dnes pulsují životem. Všechny získané zkušenosti nyní využíváme při budování Rezidence U Šárky.

Už s prvními domy vzniklo také multifunkční sportoviště, venkovní posilovna a dětské hřiště. V dalších etapách vyrostou prostory pro novou občanskou vybavenost. 

Nahlédněte do bydlení v Rezidenci U Šárky

Zveme vás do exkluzivní lokality Rezidence U Šárky v Ruzyni. Tato oblast se vyznačuje svou rozmanitostí a pohodlím, které je nedílnou součástí každodenního života.

Ukážeme vám nejen vnitřní prostory bytu, ale i jeho okolí, které nabízí širokou škálu aktivit a služeb. Od malebných parků a sportovišť až po vynikající dopravní spojení a občanskou vybavenost.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Magazín ze Šárky

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se U Šárky žije, pěkně pohromadě. 

Kalendář připravovaných akcí

Prohlédněte si, jaké akce pro vás v nejbližších dnech chystáme a přijďte s námi strávit den naplno!

Letní tvoření: Záložka do knihy

17. 7. 2024 Městská knihovna v Praze - Petřiny

Přijďte si užít odpoledne plné kreativity a vlastní tvorby.

F.O.O.D. Piknik

1. 9. 2024 Park Ladronka

Zveme vás na festival plný skvělého jídla, kuchařských show a milých setkání!

Proběhlé akce

S každým z vás jsme už něco zažili nebo možná teprve zažijeme. Někteří s námi prošli pořízením svého bydlení nebo se na to teprve chystají, jiní se s námi potkali na akcích, které pořádáme pro rezidenty našich lokalit. Z každé této akce jsme pro vás připrapravili krátký report. Podívejte se, jak jste si je užili.

Kurz malování rostlin a květin akvarelem

11. 7. 2024 Městská knihovna v Praze - Petřiny

Pojďte si s lektorkou MgA. Kristinou Tichou vyzkoušet malování rostlin akvarelem.

Den dětí: Piráti na Petynce

15. 6. 2024 Koupaliště na Petynce

Získejte všechny poklady a staňte se opravdovým pirátem na dni dětí

Den otevřených dveří na lezecké stěně v Ruzyni

15. 6. 2024 Lezecká stěna Ruzyně, Ztracená 1132

Přijďte se k nám připojit na Den otevřených dveří na lezecké stěně v Ruzyni

Sousedské setkání U Šárky

12. 6. 2024 u multifunkčního hřiště a venkovní posilovny

Nachystali jsme pro vás první letní setkání!

Navštívili jsme za vás

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších míst a aktivit ve vašem okolí.

Horolezectví: park Divoká Šárka

5. 9. 2020 Divoká Šárka - lezení

Sport v Divoké Šárce? Extrémnější, než byste čekali… Přírodní rezervace Divoká Šárka je unikátní už sama o sobě pro své přírodní krásy, a když k tomu přidáme její polohu kousek od centra, stává se, obzvláště pro obyvatele Prahy 6, pokladem...

Navštívili jsme: Cafe Letohrádek

22. 6. 2020 Café Letohrádek

Kavárna Letohrádek se nachází v oboru Hvězda hned vedle letohrádku, jak již název kavárny napovídá. Návštěvu kavárny tedy můžete spojit s příjemnou procházkou parkem či návštěvou letohrádku – jedná se rovněž o ideální místo pro posezení s dětmi...