Finep podporuje

Podporujeme běhatlon Dolní Měcholupy 2024

Je čas začít trénovat! Stejně jako v loňském roce, i letos budete mít možnost zúčastnit se běžeckých závodů. Získané body se budou sčítat a v prosinci se opět vyhlásí první tři místa všech kategorií.

Bližší informace i odkazy k registraci najdete vždy před daným závodem na webu Městské části Dolní Měcholupy, v mobilním rozhlasu i na sociálních sítích.

Hokejbalisté HC KERT vyhráli Český pohár

Hokejbalový klub HC KERT Park Praha, který dlouhodobě podporuje společnost FINEP, nedávno zvítězil ve finále Českého poháru hokejbalu pro rok 2024. V napínavém zápase si poradil se současným lídrem tabulky Crossdock extraligy výsledkem 6:1 a získal tak triumf v této prestižní soutěži.

KERT Park našel účinnou taktiku proti týmu z Hostivaře již v úvodní třetině zápasu. Rozhodující náskok si lužinští hráči vybudovali během pouhých dvou minut, ve kterých se trefili třikrát. I přes snahu soupeře, který se ve druhé třetině pokusil snížit náskok, si Kert Park udržel svou převahu. Třetí třetina pak definitivně potvrdila vítězství KERT Parku.

Gratulujeme týmu k historicky třetímu triumfu v Českém poháru a přejeme další úspěchy v budoucích zápasech.

Podporujeme mladé twirlingové tanečnice

Ve sportovním klubu T. J. Sokol Vysočany jsme podpořili činnost oddílu České twirlingové školy, kde se tak mladé, ale velmi šikovné sportovkyně, mohou zlepšovat v tom, co je baví a na co mají talent.

Nadšené twirlingové tanečnice se v minulém roce již zúčastnily Mistrovství České republiky, kde dosáhly několika krásných umístění a obsadily první příčky. V roce 2024 budou na jaře reprezentovat na Mistrovstí Evropy a my jim držíme palce dál.

Drakiáda 2023 v centrálním parku Prahy 11

14. října, organizovala YMCA s naší podporou v chodovském centrálním parku nedaleko metra Drakiádu. Přestože počasí akci příliš nepřálo, sešlo se zde dostatek rodičů, dětí a draků na to, aby si společně užili skvělou zábavu na čerstvém vzduchu.

Mistrovství České republiky mužů a žen v judu 2023

14. října 2023 jsme podpořili Mistrovství České republiky mužů a žen v judu. Republikový šampionát se vrátil do Prahy po 18 letech a v chodovské sportovní hale Jedenáctka se jej zúčastnilo 156 závodníků. Byl to již pátý turnaj juda na tomto místě za poslední dva roky a i díky naší podpoře se velmi vydařil, což ocenil i předseda Pražského svazu juda Erik Hlaváček. 

 

Podporujeme mládež v baseballu

FINEP nově podporuje mládežnický baseballový tým Kotlářka v nejúspěšnejším baseballovém klubu v Praze.

Sportovní aktivity v našich lokalitách

V sousedství naší lokality Malý háj podporujeme tradiční sportovní klub a tím i sportovní aktivity nejen pro naše obyvatele, ale i pro všechny sousedy z nejbližších městských částí. Sportovní klub letos oslavil 100 let od jeho založení.

Kromě podpory tohoto výročí podporujeme sportovní klub i kompletní sadou dresů, kterou slavnostně předáme v průběhu léta, aby bylo vše včas nachystané na novou sezónu.

 

Více informací o klubu naleznete na jeho webu.

Válka na Ukrajině: Pomoc zaměřujeme na děti

Organizaci Dobrá rodina o.p.s., jejímž jsme dlouholetým partnerem, se podařilo do České republiky dostat z bojových oblastí do bezpečí první skupinu ukrajinských dětí bez rodičů.

Naše společnost FINEP se o pomoc této skupině dětí intenzivně, ve spolupráci s Dobrou rodinou, zasazovala a jsme velmi rádi, že se podařilo vyvolat tlak i na systémové řešení problému.

V rámci FINEPu jsme se rozhodli v první vlně uvolnit na podporu celé akce 3 miliony korun. A jsme připraveni podporovat celou věc i nadále. Zároveň moc děkujeme TV NOVA, která finančně pomohla s dopravou. Děkujeme i Magistrátu hl. města Prahy za poskytnutí rekreačního zařízení. Velkou pomoc nám všem poskytl i ukrajinský velvyslanec v ČR pan Jevhen Perebyjnis při jednání s úřady na Ukrajině.

Příjezd dětí z Ukrajiny

FINEP podporuje pražský mládežnický fotbal

V rámci sponzorské podpory poskytla v minulých letech společnost FINEP sadu dresů LEGEA 77 týmům z klubů 1. až 3. třídy Pražského přeboru ve věkové kategorii od přípravek až po dorost.

Partner FINEPu – dodavatel dresů firma Belsport - nabízí všem zákazníkům slevu 20 % z maloobchodních cen na veškeré své nabízené zboží – více na www.belsport.cz

FINEP podpořil v judu mládež

FINEP začátkem října podpořil krajský přebor Prahy mladších a starších žáků a k tomu i první kolo Dorosteneské ligy skupiny A.

Jednalo se o jeden z největších vrcholů pro pražskou judistickou mládež.

Celá akce se uskutečnila v pražské sportovní hale Jedenckáctka na Chodově, kde se mladší i starší žáci utkali v boji o přeborníky Prahy.

Podívat se můžete i na krátký sestřih toho nejzajímavějšího z letošního Pražského adventního poháru 2021. Pražský adventní pohár - Aftermovie - YouTube

Finep podporuje umění UMPRUM

V rámci další podpory umělců už druhým rokem poskytujeme prostory na ulici Poděbradská na Praze 9 Hloubětíně. Zde proběhla výstava klauzurních prací studentů katedry volného umění UMPRUM.

Bližší informace o celé akci jsou na její facebookové události.

Finep podpořil NEkonferenci 2021

Na konci června jsme rádi podpořili netradiční konferenci pro studenty pořádanou studenty. Na téma entertainment promluvili Ondra Kolek, Martin Mikyska aka Mikýř a holky z podcastu Opravdové zločiny Lucie Bechynská a Barbora Krčmová. Dále vystoupili Matěj Žák (Satoshi Labs), Jaroslav Beck (Beat Saber) a Michal Ptáček (CzechCrunch). Součástí programu byly i workshopy a afterparty na terase prostoru Máj 4. patro.

Akci tradičně pořádá Markething.cz, což je spolek studentů, absolventů a přednášejících na katedře Marketingové komunikace a public relations na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Záznam z konference je ke shlédnutí zde.

FINEP podporuje ME v Judu 2020

Naše společnost FINEP se stala jedním z generálních partnerů nadcházejícího kontinentálního šampionátu v judu. Jsme rádi, že se můžeme podílet na organizaci jedné z letošních největších sportovních akcí, která téměř po 20 letech opět přivítá ty nejlepší z nejlepších judistů starého kontinentu v České republice.

Více informací si můžete přečíst v našich aktualitách.

 

FINEP podporuje Landscape festival

Zajímavé koncepty umění nás baví. Podpořili jsme proto letošní ročník Landscape festivalu na pražském Žižkově. Cílem již osmého ročníku je zvýšit povědomí a ukázat možnosti krajinářské architektury a dát tak důraz na důležitost veřejného prostoru a zeleně ve městě.

Konkrétní podpora směřovala k realizaci díla s názvem ,,VODY SI VÁŽÍME“.

Více o samotném díle si můžete přečíst na: https://www.landscape-festival.cz/cz/instalace (č. 31)

FINEP podporuje Harfandění

Podpořili jsme již 5. ročník Harfandění pořádaného Galerií Harfa na podporu Fondu ohrožených dětí a projektu Klokánek. Za každý uběhnutý okruh na trati kolem Galerie Harfa a sousední O2 areny získal projekt Klokánek 100 Kč. Celkem bylo během 4 hodin uběhnuto necelých 11 tisíc kilometrů, což je vzdušnou čarou zhruba tak daleko jako z Prahy na Bali. Pro Klokánky to znamená rekordních 902 400 Kč.

Více se dozvíte na www.harfandeni.cz

FINEP podporuje H-Triatlon Tour

FINEP je každoroční generální partner terénního triatlonu, který se koná v měsíci červnu daného roku v krásném prostředí hostivařské přehrady. Již několik let podporujeme organizátory nejen v při závodech H-Triatlonové tour samotných, ale i v rámci jejich příprav. Jsme rádi, že můžeme naše jméno společnosti spojit s myšlenkou aktivní prezentace a přibližování krásného triatlonového sportu co nejširší veřejnosti – všem sportovním nadšencům, hobíkům a nejvíc i dětem.

Více se dozvíte na www.htriatlon.cz

FINEP podporuje české umělce

Česká společnost FINEP je dlouhodobým partnerem a podporovatelem českých umělců. Díla Lukáše Raise jsou součástí exteriérů nově vytvářených rezidenčních projektů, stejně tak i interiérů v Lannově paláci (sídla společnosti FINEP) nebo nově i v projektu Nad Přehradou v Praze Hostivaři.

Více se dozvíte na www.lukasrais.com

FINEP a umění Lukáše Raise

FINEP byl partnerem sochařského festivalu Sculpture Line

Podpořili jsme první ročník originálního sochařského festivalu SCULPTURE LINE, který mění známá i netradiční místa v Praze. Festival má za cíl představit sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců pod širým nebem, přímo v ulicích hlavního města Prahy. Záměrem expozice je nejen ozvláštnění a obohacení veřejných prostor, ale také nabídnout nový pohled na Prahu i na samotná umělecká díla, a to jak obyvatelům, tak i návštěvníkům metropole.

Více se dozvíte na www.sculptureline.cz

FINEP podpořil plavecké závody

Podzimní cena Motorletu a Velká cena Prahy se uskutečnila o víkendu 11. - 12.října 2015. Společnost FINEP věnovala v rámci této podpory ceny pro jednotlivé vítěze dílčích plaveckých závodů.