Do Šárky jen 7 minut pěšky

Pro milovníky sportu a přírody máme zásadní zprávu. Do nádherné přírody v Šáreckém údolí se dostanete během pouhých 7 minut pěší chůze.

Díky svým přírodním krásám, rozlehlosti a zajímavému terénu je Šárecké údolí vyhledávané milovníky běhání a cyklistiky. Lze snadno nalézt celou řadu různě obtížných tras, které vás provedou nádhernou přírodou, ve které si během chvilky vyčistíte hlavu. Možná to některé z vás překvapí, ale Šárecké údolí je vyhledávané také milovníky horolezectví. Zdejší lezecká historie sahá více než 100 let do minulosti.

Pokud v létě rádi vyrážíte za koupáním, pak si můžete užít atmosféru prvorepublikového koupaliště nebo přírodní alternativu koupaliště Džbán, kde si můžete zapůjčit například paddleboardy, šlapadla nebo si vyzkoušet jízdu na wakeboardu.

Další variantou letního relaxování je uspořádat piknik s přáteli. To je možné na oficiálním piknikovém a grilovacím místě, které máte od domu vzdálené jen něco málo přes kilometr.

Šárka nemusí být jediným výletním cílem. Jsou tu krásy letohrádku Hvězda a jeho zahrad, Ladronky, během celodenních výletů můžete navštívit známý hrad Karlštejn nebo jiné památky západních Čech. Po bohaté síti cyklostezek se můžete vydat například směrem na hrad Křivoklát.

Dostupnost

Téma

Dostupnost

Autobusem za 10 minut na metru Veleslavín

Díky blízké stanici metra A Veleslavín budete za 30 minut na Václavském náměstí a za 3 minuty se autem nebo autobusem dostanete do nákupního centra OC Šestka.

Alternativu pohodlného cestování nabídne blízká zastávka vlaku Praha-Ruzyně, odkud vyjíždí vlaky směr Hostivice či Nádraží Veleslavín a Hradčanská. Na těchto stanicích můžete pak jednoduše přestoupit na stejnojmenné stanice metra A.

Pokud trávíte život na cestách do zahraničí, oceníte dostupnost letiště na něž se dostanete za 5 minut autem.

V blízkosti projektu je dále naplánované prodloužení tramvajové trati, která přinese výrazné zrychlení dopravy směrem na Dejvice. Druhou nesmírně přínosnou dopravní tepnou bude vznik rychlodráhy Praha – Kladno se zastávkou Dlouhá míle v blízkosti projektu.

Pražany milovaná městská část

Krásná příroda, ikonické bydlení, nespočet míst ke sportovnímu i kulturnímu vyžití.

Praha 6 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším městským částem. Mohou za to krásné čtvrti tvořené vilovou zástavbou, nádherné přírodní parky, restauratéři s vyhlášenými podniky nebo přístup městské části, která se nebojí investovat do skvělých nápadů svých obyvatel.

Z hlediska služeb je neocenitelná blízkost obchodního centra OC Šestka, které nabízí jak všechny praktické služby od nákupů přes kavárny až po restaurace, tak spoustu vyžití například pro děti.

Prakticky z ničeho vznikne moderní čtvrť

Vždy je velkou výzvou i příležitostí budovat lokalitu tak říkajíc na „zelené louce“. Ve FINEPu jsme si tím již v minulosti prošli několikrát.

Za zmínku stojí Britská čtvrt, Malý háj či Kaskády Barrandov. Ve všech případech se podařilo vybudovat žádané rezidenční projekty, které dnes pulsují životem a těšíme se, že získané zkušenosti promítneme i do nového projektu U Šárky.

Pokud patříte mezi milovníky přírody, pak jste tu správně. Byty U Šárky budou totiž součástí neotřelého konceptu bydlení v zalesněném stylu, který se tak přirozeně prováže s malebným přírodním parkem Divoká Šárka.

Současně jsme mysleli i na rozšíření stávajících služeb, a tak jako součást výstavby vznikne celá řada nové občanské vybavenosti, která zajistí komfort místním rezidentům.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Magazín ze Šárky

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se U Šárky žije, pěkně pohromadě. Dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Žižkovská spojka

6. 9. 2021 Žižkov

  • Podporujeme

Zúčastněte se měsíčního open air festivalu. Projekt s názvem Žižkovská spojka se koná v městské krajině a veřejném prostoru Prahy 3.

Landscape festival

30. 9. 2020 Praha 3, Žižkov

  • Podporujeme

Zajímavé koncepty umění nás baví. Rozhodli jsme se proto podpořit letošní ročník Landscape festivalu na pražském Žižkově.

Navštívili jsme za vás

Přinášíme vám přehled míst ve vašem okolí a podniků, kde si můžete vychutnat oběd, zajít na dobrou večeři nebo třeba jen na oblíbenou kávu, zákusek či něco ostřejšího.

Tak kam to bude dnes?

Geocaching a přírodní divadlo Šárka

26. 9. 2020 Geocaching a přírodní divadlo Šárka

Máte rádi přírodu, luštění hádanek a výzvy? Zkuste geocaching v Divoké Šárce! O víkendu jsme si udělali zajímavý a ve všech směrech poučný výlet. S přítelkyní a bráchou jsme se dohodli na procházce Divokou Šárkou. Cestou do Hostince Dívčí...

Běh: park v Divoké Šárce

23. 9. 2020 Běh: park Divoká Šárka

Zaběhněte si někdy do Šárky Běh považuji za nejpřirozenější lidský pohyb a možná také nejkrásnější. Lidské tělo při běhu vypadá ladně, ve svém živlu. Krásu spatřuji také v jeho ultimátní možnosti využití. Osobně nejsem žádný velký běžec a...

Koupání: park Divoká Šárka

19. 9. 2020 Koupání: park Divoká Šárka

Zchlaď si v Šárce hlavu! Na Divoké Šárce mě nejvíc baví její komplexnost, dá se tam prostě dělat cokoliv. A té sportovní komplexnosti je voda nezbytnou součástí.

Cyklistika: park v Divoké Šárce

6. 9. 2020 Cyklistika: park Divoká Šárka

Na kolech Šárkou, efektivně a zábavně Je úplně jedno, kolik kol preferujete, můžete jezdit na jednom i na čtyřech, když budete chtít, a můžete jezdit pořád dokola. Projet se po cyklostezce na nábřeží v centru Prahy je jedna věc (a taky má...

Horolezectví: park Divoká Šárka

5. 9. 2020 Divoká Šárka - lezení

Sport v Divoké Šárce? Extrémnější, než byste čekali… Přírodní rezervace Divoká Šárka je unikátní už sama o sobě pro své přírodní krásy, a když k tomu přidáme její polohu kousek od centra, stává se, obzvláště pro obyvatele Prahy 6, pokladem...

Navštívili jsme: Cafe Letohrádek

22. 6. 2020 Café Letohrádek

Kavárna Letohrádek se nachází v oboru Hvězda hned vedle letohrádku, jak již název kavárny napovídá. Návštěvu kavárny tedy můžete spojit s příjemnou procházkou parkem či návštěvou letohrádku – jedná se rovněž o ideální místo pro posezení s dětmi...