Do Šárky jen 7 minut pěšky

Do nádherné přírody v Šáreckém údolí se dostanete za pouhých 7 minut chůze.

Díky svým přírodním krásám, rozlehlosti a zajímavému terénu je Šárecké údolí vyhledávané milovníky běhání a cyklistiky. Nachází se zde celá řada různě obtížných tras, které vás provedou nádhernou přírodou, ve které si během chvilky vyčistíte hlavu.

Šárecké údolí je vyhledávané také milovníky horolezectví. Zdejší lezecká historie sahá více než 100 let do minulosti. Pokud v létě rádi vyrážíte za koupáním, pak si můžete užít atmosféru místního prvorepublikového koupaliště.

Další variantou letního relaxování je uspořádat piknik s přáteli. To je možné na oficiálním piknikovém a grilovacím místě, které máte od domu vzdálené jen něco málo přes kilometr.

Šárka nemusí být jediným výletním cílem. Objevte krásy letohrádku Hvězda a jeho zahrad, Ladronky, během celodenních výletů můžete navštívit známý hrad Karlštejn nebo jiné památky západních Čech. Po bohaté síti cyklostezek se můžete vydat například směrem na hrad Křivoklát.

Dostupnost

Téma

Dostupnost

Tramvají bez přestupů do centra

Vedle projektu je od podzimu 2023 v provozu tramvajová zastávka, odkud se pohodlně přiblížíte na metro A, nebo prostě dojedete až do centra bez přestupu.

Za deset minut dojdete pěšky také na vlakové nádraží Praha-Ruzyně, kde zastavují linky S. Za 3 minuty se autem nebo autobusem dostanete do nákupního centra OC Šestka. Pokud trávíte život na cestách do zahraničí, oceníte dostupnost letiště, na něž se dostanete za 5 minut autem.

Nesmírně přínosnou dopravní tepnou bude v dlouhodobém horizontu vznik rychlodráhy Praha – Kladno se zastávkou Dlouhá míle v blízkosti projektu.

Pražany milovaná městská část

Praha 6 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším městským částem.

Její kouzlo vzniká díky kombinaci krásných vilových čtvrtí, nádherných přírodních parků a vyhlášených podniků. Městská část se zde navíc nebojí investovat do nápadů obyvatel.

Z hlediska služeb je neocenitelná blízkost obchodního centra OC Šestka, které nabízí jak všechny praktické služby od nákupů přes kavárny až po restaurace, tak spoustu vyžití například pro děti.

Moderní čtvrť

Téma

O projektu

Nová moderní čtvrť

Vždy je velkou výzvou budovat lokalitu tak říkajíc na zelené louce. Ve FINEPu jsme si tím již v minulosti prošli několikrát.

Za zmínku stojí Britská čtvrt, Malý háj či Kaskády Barrandov. Ve všech případech se podařilo vybudovat žádané rezidenční projekty, které dnes pulsují životem. Všechny získané zkušenosti nyní využíváme při budování Rezidence U Šárky.

Už s prvními domy vzniklo také multifunkční sportoviště, venkovní posilovna a dětské hřiště. V dalších etapách vyrostou prostory pro novou občanskou vybavenost. 

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Představujeme Rezidenci U Šárky

Magazín ze Šárky

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se U Šárky žije, pěkně pohromadě. 

Navštívili jsme za vás

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších míst a aktivit ve vašem okolí.

Geocaching a přírodní divadlo Šárka

26. 9. 2020 Geocaching a přírodní divadlo Šárka

Máte rádi přírodu, luštění hádanek a výzvy? Zkuste geocaching v Divoké Šárce! O víkendu jsme si udělali zajímavý a ve všech směrech poučný výlet. S přítelkyní a bráchou jsme se dohodli na procházce Divokou Šárkou. Cestou do Hostince Dívčí...

Běh: park v Divoké Šárce

23. 9. 2020 Běh: park Divoká Šárka

Zaběhněte si někdy do Šárky Běh považuji za nejpřirozenější lidský pohyb a možná také nejkrásnější. Lidské tělo při běhu vypadá ladně, ve svém živlu. Krásu spatřuji také v jeho ultimátní možnosti využití. Osobně nejsem žádný velký běžec a...

Koupání: park Divoká Šárka

19. 9. 2020 Koupání: park Divoká Šárka

Zchlaď si v Šárce hlavu! Na Divoké Šárce mě nejvíc baví její komplexnost, dá se tam prostě dělat cokoliv. A té sportovní komplexnosti je voda nezbytnou součástí.

Cyklistika: park v Divoké Šárce

6. 9. 2020 Cyklistika: park Divoká Šárka

Na kolech Šárkou, efektivně a zábavně Je úplně jedno, kolik kol preferujete, můžete jezdit na jednom i na čtyřech, když budete chtít, a můžete jezdit pořád dokola. Projet se po cyklostezce na nábřeží v centru Prahy je jedna věc (a taky má...

Horolezectví: park Divoká Šárka

5. 9. 2020 Divoká Šárka - lezení

Sport v Divoké Šárce? Extrémnější, než byste čekali… Přírodní rezervace Divoká Šárka je unikátní už sama o sobě pro své přírodní krásy, a když k tomu přidáme její polohu kousek od centra, stává se, obzvláště pro obyvatele Prahy 6, pokladem...

Navštívili jsme: Cafe Letohrádek

22. 6. 2020 Café Letohrádek

Kavárna Letohrádek se nachází v oboru Hvězda hned vedle letohrádku, jak již název kavárny napovídá. Návštěvu kavárny tedy můžete spojit s příjemnou procházkou parkem či návštěvou letohrádku – jedná se rovněž o ideální místo pro posezení s dětmi...