Do Šárky jen 7 minut pěšky

Do nádherné přírody v Šáreckém údolí se dostanete za pouhých 7 minut chůze.

Díky svým přírodním krásám, rozlehlosti a zajímavému terénu je Šárecké údolí vyhledávané milovníky běhání a cyklistiky. Nachází se zde celá řada různě obtížných tras, které vás provedou nádhernou přírodou, ve které si během chvilky vyčistíte hlavu.

Šárecké údolí je vyhledávané také milovníky horolezectví. Zdejší lezecká historie sahá více než 100 let do minulosti. Pokud v létě rádi vyrážíte za koupáním, pak si můžete užít atmosféru místního prvorepublikového koupaliště.

Další variantou letního relaxování je uspořádat piknik s přáteli. To je možné na oficiálním piknikovém a grilovacím místě, které máte od domu vzdálené jen něco málo přes kilometr.

Šárka nemusí být jediným výletním cílem. Objevte krásy letohrádku Hvězda a jeho zahrad, Ladronky, během celodenních výletů můžete navštívit známý hrad Karlštejn nebo jiné památky západních Čech. Po bohaté síti cyklostezek se můžete vydat například směrem na hrad Křivoklát.

Dostupnost

Téma

Dostupnost

Tramvají bez přestupů do centra

Vedle projektu je od podzimu 2023 v provozu tramvajová zastávka, odkud se pohodlně přiblížíte na metro A, nebo prostě dojedete až do centra bez přestupu.

Za deset minut dojdete pěšky také na vlakové nádraží Praha-Ruzyně, kde zastavují linky S. Za 3 minuty se autem nebo autobusem dostanete do nákupního centra OC Šestka. Pokud trávíte život na cestách do zahraničí, oceníte dostupnost letiště, na něž se dostanete za 5 minut autem.

Nesmírně přínosnou dopravní tepnou bude v dlouhodobém horizontu vznik rychlodráhy Praha – Kladno se zastávkou Dlouhá míle v blízkosti projektu.

Pražany milovaná městská část

Praha 6 patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším městským částem.

Její kouzlo vzniká díky kombinaci krásných vilových čtvrtí, nádherných přírodních parků a vyhlášených podniků. Městská část se zde navíc nebojí investovat do nápadů obyvatel.

Z hlediska služeb je neocenitelná blízkost obchodního centra OC Šestka, které nabízí jak všechny praktické služby od nákupů přes kavárny až po restaurace, tak spoustu vyžití například pro děti.

Moderní čtvrť

Téma

O projektu

Nová moderní čtvrť

Vždy je velkou výzvou budovat lokalitu tak říkajíc na zelené louce. Ve FINEPu jsme si tím již v minulosti prošli několikrát.

Za zmínku stojí Britská čtvrt, Malý háj či Kaskády Barrandov. Ve všech případech se podařilo vybudovat žádané rezidenční projekty, které dnes pulsují životem. Všechny získané zkušenosti nyní využíváme při budování Rezidence U Šárky.

Už s prvními domy vzniklo také multifunkční sportoviště, venkovní posilovna a dětské hřiště. V dalších etapách vyrostou prostory pro novou občanskou vybavenost. 

Nahlédněte do bydlení v Rezidenci U Šárky

Zveme vás do exkluzivní lokality Rezidence U Šárky v Ruzyni. Tato oblast se vyznačuje svou rozmanitostí a pohodlím, které je nedílnou součástí každodenního života.

Ukážeme vám nejen vnitřní prostory bytu, ale i jeho okolí, které nabízí širokou škálu aktivit a služeb. Od malebných parků a sportovišť až po vynikající dopravní spojení a občanskou vybavenost.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Magazín ze Šárky

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se U Šárky žije, pěkně pohromadě. 

Kalendář připravovaných akcí

Prohlédněte si, jaké akce pro vás v nejbližších dnech chystáme a přijďte s námi strávit den naplno!

Letní tvoření pro děti

14. 8. 2024 Městská knihovna Petřiny

Zveme vás na Letní tvoření pro děti, které se uskuteční 14. srpna 2024 od 13:00 v zahradě pobočky v Petřinách.

Letní tvoření pro děti

21. 8. 2024 Městská knihovna Petřiny

Zveme vás na Letní tvoření pro děti, které se uskuteční 21. srpna 2024 od 13:00 v zahradě pobočky v Petřinách.

F.O.O.D. Piknik

1. 9. 2024 Park Ladronka

Zveme vás na festival plný skvělého jídla, kuchařských show a milých setkání!

Běh proti násilí

19. 9. 2024 Obora Hvězda

Přijďte podpořit důležitou věc na šestý ročník "Běhu proti násilí".

Proběhlé akce

S každým z vás jsme už něco zažili nebo možná teprve zažijeme. Někteří s námi prošli pořízením svého bydlení nebo se na to teprve chystají, jiní se s námi potkali na akcích, které pořádáme pro rezidenty našich lokalit. Z každé této akce jsme pro vás připrapravili krátký report. Podívejte se, jak jste si je užili.

Letní tvoření: Záložka do knihy

17. 7. 2024 Městská knihovna v Praze - Petřiny

Přijďte si užít odpoledne plné kreativity a vlastní tvorby.

Kurz malování rostlin a květin akvarelem

11. 7. 2024 Městská knihovna v Praze - Petřiny

Pojďte si s lektorkou MgA. Kristinou Tichou vyzkoušet malování rostlin akvarelem.

Den dětí: Piráti na Petynce

15. 6. 2024 Koupaliště na Petynce

Získejte všechny poklady a staňte se opravdovým pirátem na dni dětí

Den otevřených dveří na lezecké stěně v Ruzyni

15. 6. 2024 Lezecká stěna Ruzyně, Ztracená 1132

Přijďte se k nám připojit na Den otevřených dveří na lezecké stěně v Ruzyni

Navštívili jsme za vás

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších míst a aktivit ve vašem okolí.

Geocaching a přírodní divadlo Šárka

26. 9. 2020 Geocaching a přírodní divadlo Šárka

Máte rádi přírodu, luštění hádanek a výzvy? Zkuste geocaching v Divoké Šárce! O víkendu jsme si udělali zajímavý a ve všech směrech poučný výlet. S přítelkyní a bráchou jsme se dohodli na procházce Divokou Šárkou. Cestou do Hostince Dívčí...

Běh: park v Divoké Šárce

23. 9. 2020 Běh: park Divoká Šárka

Zaběhněte si někdy do Šárky Běh považuji za nejpřirozenější lidský pohyb a možná také nejkrásnější. Lidské tělo při běhu vypadá ladně, ve svém živlu. Krásu spatřuji také v jeho ultimátní možnosti využití. Osobně nejsem žádný velký běžec a...

Koupání: park Divoká Šárka

19. 9. 2020 Koupání: park Divoká Šárka

Zchlaď si v Šárce hlavu! Na Divoké Šárce mě nejvíc baví její komplexnost, dá se tam prostě dělat cokoliv. A té sportovní komplexnosti je voda nezbytnou součástí.

Cyklistika: park v Divoké Šárce

6. 9. 2020 Cyklistika: park Divoká Šárka

Na kolech Šárkou, efektivně a zábavně Je úplně jedno, kolik kol preferujete, můžete jezdit na jednom i na čtyřech, když budete chtít, a můžete jezdit pořád dokola. Projet se po cyklostezce na nábřeží v centru Prahy je jedna věc (a taky má...