Navštívili jsme: park Divoká Šárka

Cyklistika: park Divoká Šárka

6. 9. 2020

Na kolech Šárkou, efektivně a zábavně

Je úplně jedno, kolik kol preferujete, můžete jezdit na jednom i na čtyřech, když budete chtít, a můžete jezdit pořád dokola.

Projet se po cyklostezce na nábřeží v centru Prahy je jedna věc (a taky má něco do sebe), ale pokud toužíte místo zvonících tramvají poslouchat ptačí zpěv a místo automobilových spalin dýchat radši čerstvý vzduch, tak místo, které máte v hledáčku, je rozhodně Divoká Šárka. Vlastně můžete spojit obojí a z toho centra si tam vyšlápnout po svých protože přírodní rezervace leží jen pár kilometrů od vás.

Na své si tu přijdou jak poklidní jezdci, co upřednostňují rovnou cestu bez hrbolů, tak i extrémnější bikeři, kteří překážky v cestě naopak vyhledávají. Můžete se vydat po krásně hladké asfaltové cyklostezce údolím nebo uhnout do stráně na některou z turistických stezek, možností je spoustu. Na dopravním prostředku si člověk taky uvědomí velikost šárecké rokle. Když se například vydáte od Mekáče u konečné tramvajové zastávky (Divoká Šárka) a dojedete až k Vltavě přes Dolní Šárku, tak už je to hezký výlet, a prohlídnete si části údolí, která nejsou tak známá. U Vltavy se můžete buďto vydat směrem k Vítěznému náměstí, nebo pokud máte ještě sil, přejet přívozem na druhý břeh a pokračovat krásnou cestou podél řeky. Kdo si zkrátka ještě neudělal kolo-výlet po Praze, o hodně přichází.

Osobně jsem ověřil, že průjezd je možný na kole, jednokolce, skateboardu, koloběžčce, bruslích, v nákupním košíku, kočárku  a na všem ostatním, co si vaše fantazie vymyslí. Po asfaltu i terénem. Jako miminko v kočárku i dědeček na vozíku.

Tak neváhejte a rozjeďte to v Šárce!

Napsal Albert, který svůj život balancuje mezi uměním a lezením. Patří mezi milovníky pobytu v přírodě, pohybu a krásy všeho druhu.

Kudy do Divoké Šárky?

...