Družstevní bydlení v Praze

Díky vývoji posledních let se již stalo standardem, že nabídka družstevního bydlení v Praze zahrnuje i nové nemovitosti. Samozřejmostí je kvalitní provedení ve standardu Finepu. Zároveň asi největší výhodou družstevního vlastnictví je alternativní možnost pořízení vlastního bydlení a to bez hypotéky.

Výhody družstevních bytů

  • Nemusíte bance prokazovat bonitu ve stejném rozsahu jako pro hypoteční úvěr (např. nedokládáte daňové přiznání či potvrzení příjmů). Ověřujeme pouze základní legislativní povinnosti, které nám ukládá zákon proti praní špinavých peněz
  • Byt si můžete převést do osobního vlastnictví
  • Nový byt si můžete pořídit v jakémkoliv věku na fyzickou osobu
  • Výjimečné ceny

Přijďte se poradit o družstevních bytech

Nejste si jistí, jestli je družstevní bydlení právě pro Vás? Chtěli byste se dozvědět více informací o družstevním bydlení? Pak se nás neváhejte obrátit. Jsme připraveni Vám pomoci.

Družstevní byty v nabídce

Malý háj X

Nové družstevní byty, Praha 10 - Štěrboholy

Malý háj XI

Nové družstevní byty, Praha 10 - Štěrboholy

Připravujeme

Nový Opatov

Nový Opatov

Praha 11

Tvoříme budoucnost Nového Opatova. Zcela nové centrum – náměstí – s obchody, službami, restauracemi a kavárnami, obklopené parkem, místy pro relaxaci, sport i zábavu dětí, dospívajících i dospělých. Rekonstruovaná stanice metra, tramvajová trať v Chilské. Současně také unikátní řešení vody v lokalitě, včetně vodopádu a nového potoka a rybníků s rostlinami a živočichy. Stovky nových stromů. To vše dostupné ze širokého okolí pro všechny z Prahy 11 a prostupné napříč.

Na Novém Opatově  vznikne prostor pro práci i zábavu, družstevní byty, byty v osobním vlastnictví i k pronájmu či kancelářské prostory.

Zaregistrovat se

Historie družstevního bydlení v Praze

Družstevní bydlení má v Praze a České republice dlouholetou tradici. První zmínky se objevují již v 19. století. Za první republiky měla družstva nejen profesní charakter, ale působila i společensky a kulturně. Jejich rozvoj přerušila až druhá světová válka. Po jejím ukončení byla družstva obnovena a podílela se na obnově zničeného bytového fondu. Velký rozkvět nastal v padesátých letech minulého století, kdy za finanční pomoci státu byla prostřednictvím bytových družstev a jejich členů vystavěna celá řada bytů. V osmdesátých a devadesátých letech tvořily družstevní byty 40% podíl u nově postavených panelových domů. Po roce 1989 téměř došlo k ukončení činnosti družstev. Jejich oživení nastalo díky privatizaci a převodu bytů do osobního vlastnictví. Na území ČR v současnosti působí stovky bytových družstev, čímž se řadí mezi evropské státy s největším podílem družstevních bytů.

Novodobé družstevní bydlení

Společnost FINEP formou družstevního bydlení zrealizovala zcela nové družstevní byty v krásných lokalitách Prahy 9 - Prosek, Prahy 10 - Štěrboholy  a Prahy 5 - Barrandov. Zároveň tím své novostavby zpřístupnila opravdu všem, jelikož již není třeba složitě řešit hypoteční úvěry s bankami. První pilotní projekt na Proseku s názvem Habr se setkal s nebývalou odezvou, a proto společnost FINEP rozšiřovala svou nabídku na Praze 9 - Proseku, v Praze 10 - Štěrboholech a na Praze 5 - Barrandově.

Vzorový byt 2+kk, Britská čtvrť

Realizované projekty

Rezidence U Šárky V

družstevní bydlení Praha 6

Harfa Park VII

družstevní bydlení Praha 9

Britská čtvrť XIII

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XV

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XIV

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XI

družstevní bydlení Praha 5

Rezidence U Šárky III

družstevní bydlení Praha 5

Rezidence U Šárky I

družstevní bydlení Praha 6

Britská čtvrť XI

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov VIII

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov VII

družstevní bydlení Praha 5

Malý háj VIII

družstevní bydlení Praha 10

Malý háj VI

družstevní bydlení Praha 10

Prosek Park XI

družstevní bydlení Praha 9

Prosek Park VI

družstevní bydlení Praha 9

Prosek Park  - Habr II

družstevní bydlení Praha 9

Britská čtvrť V

družstevní bydlení Praha 9