Družstevní bydlení v Praze

Díky vývoji posledních let se již stalo standardem, že nabídka družstevního bydlení v Praze zahrnuje i nové nemovitosti. Samozřejmostí je kvalitní provedení ve standardu Finepu. Zároveň asi největší výhodou družstevního vlastnictví je alternativní možnost pořízení vlastního bydlení a to bez hypotéky.

Financujte prodejem jiné vaší nemovitosti

Nejvýhodnější financování na trhu

Podobně jako u bytu do osobního vlastnictví je třeba při nákupu družstevního bytu disponovat částkou 20 % z ceny nemovitosti. Na zbytek ceny už však není potřeba hypotéka, protože úvěr si u tohoto typu vlastnictví bere družstvo, kterému svůj družstevní podíl měsíčně splácíte. Úrok, který splácí družstvo, je aktuálně nižší než u hypotéky. Navíc můžete jako člen družstva své splácení rozložit až na 40 let, což je o čtvrtinu déle než u hypotéky. Díky tomu je výsledná měsíční splátka výrazně přijatelnější než kdekoliv jinde na trhu.

Výhody družstevních bytů

  • Nemusíte bance prokazovat bonitu - žádné daňové přiznání, žádné potvrzení příjmu
  • Byt si můžete převést do osobního vlastnictví
  • Nový byt si můžete pořídit v jakémkoliv věku na fyzickou osobu
  • Výjimečné ceny

Přijďte se poradit o družstevních bytech

Nejste si jistí, jestli je družstevní bydlení právě pro Vás? Chtěli byste se dozvědět více informací o družstevním bydlení? Pak se nás neváhejte obrátit. Jsme připraveni Vám pomoci.

Družstevní byty v nabídce

Malý háj X

Nové družstevní byty, Praha 10 - Štěrboholy

Malý háj X

Malý háj XI

Nové družstevní byty, Praha 10 - Štěrboholy

Malý háj XI

Připravujeme

Nový Opatov

Nový Opatov

Praha 11

Tvoříme budoucnost Nového Opatova. Zcela nové centrum – náměstí – s obchody, službami, restauracemi a kavárnami, obklopené parkem, místy pro relaxaci, sport i zábavu dětí, dospívajících i dospělých. Rekonstruovaná stanice metra, tramvajová trať v Chilské. Současně také unikátní řešení vody v lokalitě, včetně vodopádu a nového potoka a rybníků s rostlinami a živočichy. Stovky nových stromů. To vše dostupné ze širokého okolí pro všechny z Prahy 11 a prostupné napříč.

Na Novém Opatově  vznikne prostor pro práci i zábavu, družstevní byty, byty v osobním vlastnictví i k pronájmu či kancelářské prostory.

Zaregistrovat se

Historie družstevního bydlení v Praze

Družstevní bydlení má v Praze a České republice dlouholetou tradici. První zmínky se objevují již v 19. století. Za první republiky měla družstva nejen profesní charakter, ale působila i společensky a kulturně. Jejich rozvoj přerušila až druhá světová válka. Po jejím ukončení byla družstva obnovena a podílela se na obnově zničeného bytového fondu. Velký rozkvět nastal v padesátých letech minulého století, kdy za finanční pomoci státu byla prostřednictvím bytových družstev a jejich členů vystavěna celá řada bytů. V osmdesátých a devadesátých letech tvořily družstevní byty 40% podíl u nově postavených panelových domů. Po roce 1989 téměř došlo k ukončení činnosti družstev. Jejich oživení nastalo díky privatizaci a převodu bytů do osobního vlastnictví. Na území ČR v současnosti působí stovky bytových družstev, čímž se řadí mezi evropské státy s největším podílem družstevních bytů.

Novodobé družstevní bydlení

Společnost FINEP formou družstevního bydlení zrealizovala zcela nové družstevní byty v krásných lokalitách Prahy 9 - Prosek, Prahy 10 - Štěrboholy  a Prahy 5 - Barrandov. Zároveň tím své novostavby zpřístupnila opravdu všem, jelikož již není třeba složitě řešit hypoteční úvěry s bankami. První pilotní projekt na Proseku s názvem Habr se setkal s nebývalou odezvou, a proto společnost FINEP rozšiřovala svou nabídku na Praze 9 - Proseku, v Praze 10 - Štěrboholech a na Praze 5 - Barrandově.

Vzorový byt 2+kk, Britská čtvrť

Realizované projekty

Harfa Park VII

družstevní bydlení Praha 5

Britská čtvrť XIII

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XV

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XIV

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov XI

družstevní bydlení Praha 5

Rezidence U Šárky III

družstevní bydlení Praha 5

Rezidence U Šárky I

družstevní bydlení Praha 5

Britská čtvrť XI

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov VIII

družstevní bydlení Praha 5

Kaskády Barrandov VII

družstevní bydlení Praha 5

Malý háj VIII

družstevní bydlení Praha 10

Malý háj VI

družstevní bydlení Praha 10

Prosek Park XI

družstevní bydlení Praha 9

Prosek Park VI

družstevní bydlení Praha 9

Prosek Park  - Habr II

družstevní bydlení Praha 9

Britská čtvrť V

družstevní bydlení Praha 9