Malý háj je soběstačné i dostupné místo na okraji velkoměsta

Do centra Prahy je to blízko, ale zároveň už zde kvete komunitní život. Je tu dostatek služeb a také příroda v bezprostřední blízkosti.

Přilehlá nákupní zóna, kde seženete potraviny, drogerii, léky, elektro i sportovní potřeby, je dostupná pěšky. Stejně jako oblíbená kavárna Trio.

Čtvrť  má svou autobusovou zastávku, odkud se snadno dostanete na metro A nebo tramvajovou linku číslo 5. Pražský okruh je odsud autem tři minuty. Dostatečně blízko pro cestu do města a zároveň dostatečně daleko, aby nerušil.

Vyžití všeho druhu

Budete překvapeni, jak dlouho vám bude trvat, než důkladně prozkoumáte okolí. A jak je zelené.

V dosahu jsou dětská hřiště, dopravní hřiště, nedaleký park Hrušov, Hostavický potok, a na kole jste za pár minut u rybníku Slatina. Součástí Malého háje je také multifunkční hřiště pro děti i dospělé, venkovní fitness posilovna a venkovní trailová dráha pro kola.

V blízkosti Malého háje se nachází také nový sportovní areál, kterému dominuje víceúčelová hala. Součástí je hřiště s umělou trávou třetí generace a dva tenisové kurty s antukovým povrchem.

Můžete běhat, jezdit na bruslích nebo na kole. Cyklostezky se odsud rozbíhají do dalekého okolí a golfové hřiště v Hostivaři je odsud jen 10 minut autem.

Poznejte své sousedy

Někteří sousedé se na Malém háji znají již od roku 2009, kdy jsme zde dokončili první etapu.

Za necelých 15 let se tato lokalita proměnila v živé místo s autobusovou zastávkou, velkým dětským hřištěm, multifunkčním sportovištěm a venkovní posilovnou.

Místní kavárna pořádá společenské akce i pohybové lekce a vychází vstříc také nápadům obyvatel. Jednou týdně dochází do lokality běžecký trenér, se kterým mohou sousedé zdarma vyběhnout do okolí. Reálné obrysy postupně získává také výstavba nové školy a školky, které posunou úroveň Malého háje ještě o kousek výš.

Malý háj, ale velká budoucnost

Vedle budování bytů čekají Malý háj ještě další velké věci.

Územní plán v budoucnu počítá s přivedením tramvajové tratě přímo na Malý háj. Soběstačnost nové čtvrti posílí i nová školní budova. Městská část pro ni získala od společnosti FINEP pozemek.

V klidové části směrem k Hostavickému potoku pak vyroste sad s ovocnými stromy a letním kinem.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Představujeme Malý háj

Magazín z Malého háje

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se na Malém háji žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Kalendář připravovaných akcí

Prohlédněte si, jaké akce pro vás v nejbližších dnech chystáme a přijďte s námi strávit den naplno!

Běháme s FINEPem na Malém háji

18. 6. 2024 u kavárny Trio Malý háj, Honzíkova 635/6

Pozvali jsme zapálené běžecké odborníky Michala Vítů a Simonu Pancíř Švarcovou, aby vás provedli letošní běžeckou sezonou. Čeká vás komplexní trénink včetně protažení a kompenzačního cvičení.

Sousedské setkání na Malém háji

25. 6. 2024 u dopravního hřiště

Zveme vás na oblíbenou akci v blízkosti vašeho domova na Malém háji. Přijďte si s námi užít den plný zábavy.

Den otevřených dveří na Malém háji

25. 6. 2024 ulice Kardausova, naproti kavárně Trio Malý háj

Najděte své nové bydlení ve Štěrboholech! Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří našeho developerského projektu Malý háj.

Běhatlon Dolní Měcholupy 2024

8. 9. 2024 Dolní Měcholupy

Milovnice a milovníci běhu, pozor! Známe termíny letošního ročníku běžeckého seriálu.

Proběhlé akce

S každým z vás jsme už něco zažili nebo možná teprve zažijeme. Někteří s námi prošli pořízením svého bydlení nebo se na to teprve chystají, jiní se s námi potkali na akcích, které pořádáme pro rezidenty našich lokalit. Z každé této akce jsme pro vás připravili krátký report. Podívejte se, jak jste si je užili.

Setkání u stromečku na Malém háji

12. 12. 2023 u dopravního hřiště

Jako každý rok na Malém háji si i letos místní děti připravily hudební vystoupení. Další si v naší vánoční dílničce vyrobily vlastní ozdoby, které nezištně přidaly na společný vánoční strom.

Slavnostní otevření nové trailové dráhy na Malém háji

4. 10. 2023 pod domy F, na konci ulice Františka Jansy

Nová trailová dráha na Malém háji slavnostně zahájila provoz 4. října. S exhibicí dorazil profi jezdec Teo Kováč.

Sousedské setkání s Běhatlonem na Malém háji

28. 6. 2023 park u venkovní posilovny

Součástí letošního sousedského setkání na Malém háji byl i 1. ročník závodu na stezce v rámci seriálu Běhatlon.

Zahájení adventu na Malém Háji

1. 12. 2022 ulice Kryšpínova, mezi dopravním hřištěm a retail parkem

Advent na Malém háji odstartoval svařákem a zpíváním!

BBQ a RIB festival

17. 9. 2022 prostranství na rohu ulic Slibná a U Školy, Praha 10 Štěrboholy

Celodenní nonstop barbeque party Připojte se k nám na senzační jídlo, osvěžující craft pivo, koktejly a živou hudbu! První ročník BBQ+RIB FESTIVALu přináší šťavnatou atmosféru, provoněnou nejlahodnějšími BBQ vůněmi, které všichni známe a milujeme.

Venkovní posilovna na Malém háji je v provozu

6. 9. 2022 pod domy Františka Jansy 694/2

Začátek záři se na Malém háji nesl ve znamení zprovoznění nové venkovní posilovny. Podívejte se na fotogalerii, kdo všechno dorazil a jaká byla zábava.

Sousedské setkání na Malém háji

27. 6. 2022 u dětského hřiště

Letošní oslava příchodu léta na Malém háji se moc vydařila. Na místě tropili neplechu zábavní Mimoni, děti si hrály ve stanu s Barbie a Hot Wheels. Vyřádit se mohly také na skákací atrakci, která měla tvar tropického ostrova.

Slavnostní otevření Kardausovy ulice na Malém háji

14. 3. 2022 u kavárny Trio Malý háj

V pondělí 14. 3. byla na Malém háji slavnostně otevřena Kardausova ulice. Její součástí je nová zastávka MHD a 87 parkovacích stání pro automobily.

Oslavili jsme otevření hřiště na Malém háji

23. 6. 2021 ulice Kardausova, před kavárnu Trio Malý háj

Na konci června jsme na Malém háji konečně slavnostně otevřeli nové hřiště pro nejmenší a sportoviště pro větší a největší.

Sousedské setkání u příležitosti slavnostního odhalení uměleckého díla

24. 6. 2020 Malý háj

Další skvělé sousedské setkání, které jste mohli strávit jak s rodinou, přáteli tak i sousedy, je již za námi. Děti si užily zábavu v podobě malování na zeď, skákacího hradu a mnoho dalšího. Podívejte si, jak to celé probíhalo.

Rozsvěcení vánočního stromku, aneb advent u Finepu

3. 12. 2019 ul. Kryšpínova

Je za námi další skvělé sousedské setkání pro obyvatele Malého háje u příležitosti rozsvícení vánočního stromku. Zavzpomínejte, jak celá akce za doprovodu dětského sboru, svařáku a dárků pro děti proběhla.

Sousedská ochutnávka svatomartinských vín

18. 11. 2019 ul. Kryšpínova

Základní kámen tradice sousedských setkání byl položen právě zde. Při ochutnávce svatomartinských vín, která proběhla 18.11. na Malém háji. Jak to celé vypadalo?