Na metro budete chodit pěšky

Snad nejzásadnějším kritériem pro nákup bydlení v Praze je blízkost metra. Možná právě proto se podařilo z Britské čtvrti vytvořit jedno z nejžádanějších míst na bydlení i práci. Dostupnost do centra Prahy je tak do 25 minut.

Na rozdíl od většiny ostatních stanic metra B, prošel vstup do metra Stodůlky v roce 2008 kompletní rekonstrukcí. Tvoří tak architektonickou dominantu náměstí, které je spolu s přilehlým parkem středobodem celé rezidenční i administrativní oblasti.

Tím, že Britská leží blízko počátku dálnice na Plzeň (D5), oblíbili si tuto lokalitu také ti, kteří mají své kořeny v západní části Čech. Jako atraktivní ji vnímají také ti, kteří potřebují často využívat letiště a současně chtějí bydlet v tichu mimo letecké trasy.

Bydlení a služby pohromadě

Britská čtvrť se jako jedna z mála může pochlubit tak velkým množstvím kvalitních služeb. Místní zaměstnanci a rezidenti společně zvládnou živit celou řadu skvělých služeb počínaje několika kavárnami, přes vinotéku, kadeřnictví, několik restaurací, konče vnitřní i venkovní posilovnou.

Samozřejmostí jsou dětská hřiště, přičemž to největší bezprostředně sousedí s kavárnou a vinárnou, kde rodiče s oblibou posedávají na zahrádkách, zatímco si jejich děti hrají. Nakoupit můžete pohodlně v Bille, kterou najdete v kancelářské části projektu a samozřejmostí jsou drobné služby jako bankomat, Alzabox a další. V našem magazínu z Britské si můžete přečíst dojmy z návštěvy některých míst.

V docházkové vzdálenosti je Homepark Zličín, kde najdete větší služby jako IKEA, Tesco, Starbucks a další. Co nenajdete přímo na Britské nabídnou přilehlé Stodůlky. Tam naleznete poštu, ZŠ, MŠ a další.

Místo, kde život pulzuje

To, co odlišuje Britskou od většiny ostatních moderních rezidenčních projektů, je právě život v místě.

Může za to nejen propojení práce a bydlení, ale i urbanistický přístup, který umožnil vznik malých komerčních prostor v bezprostředním sousedství dětského hřiště či venkovní posilovny. Lidé si oblíbili své chvilky u kávy či prosecca, zatímco jejich děti se zmrzlinou v ruce tráví svůj volný čas na hřišti.

V našem magazínu z Britské se můžete dočíst o sousedských setkáních, které jednou za čas zpestří místním obyvatelům život. Společně jsme se tak v minulosti potkali například u ochutnávky svatomartinských vín, umělecké výstavy Sculpture line nebo třeba u rozsvícení vánočního stromu, který byl pro tuto tradici vysazen v parku.

Moderní a pestrá architektura

Koncept Britské čtvrti je od začátku urbanisticky pojímán jako začátek budoucího Západního města. Proto zde vznikají jak administrativní budovy, tak pestré rezidenční domy od nízkopodlažních až po vysoké s krásnými výhledy.

Důležitou roli hraje veřejný prostor, který tvoří náměstí Junkových a k němu přilehlý park s dětským hřištěm a venkovní posilovnou. Neméně podstatnou součástí veřejného prostoru je krásná japonská zahrada s potokem a příjemnými místy vybízejícími k relaxaci.

I díky tomu je místo atraktivní pro tak zásadní společnosti jako jsou Komerční Banka, Vodafone či Siemens, které sem přestěhovaly svá sídla a tisíce dalších rezidenčních obyvatel zde našlo své bydlení.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Video z lokality

Magazín z Britské

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se na Britské žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Proběhlé akce

Podívejte se, jak jste si předchozí akce užili.

Sousedské setkání s programem pro děti

23. 6. 2020 Britská čtvrť

Další skvělé sousedské setkání, které jste mohli strávit jak s rodinou, přáteli, tak i sousedy, je již za námi. Děti si užily zábavu v podobě malování na zeď, skákacího hradu a mnoho dalšího. Podívejte si, jak to celé probíhalo.

Rozsvěcení vánočního stromku, aneb advent u Finepu

3. 12. 2019 ul. Svitákova a Klementova

Je za námi další skvělé sousedské setkání pro obyvatele Britské čtvrti u příležitosti rozsvícení vánočního stromku. Zavzpomínejte, jak celá akce za doprovodu dětského sboru, svařáku a dárků pro děti proběhla.

Sousedská ochutnávka svatomartinských vín

18. 11. 2019 nám. Junkových

Základní kámen tradice sousedských setkání byl položen právě zde. Při ochutnávce svatomartinských vín, která proběhla 18.11. na Britské čtvrti. Jak to celé vypadalo?

Navštívili jsme za vás

Přinášíme vám přehled podniků, kde si můžete vychutnat oběd, zajít na dobrou večeři nebo třeba jen na oblíbenou kávu, zákusek či něco ostřejšího.

Tak kam to bude dnes?

Denní nabídka místních podniků

Vyberte si z denní nabídky místních podniků.

Restaurace Kolkovna

26. 1. 2021

Denní nabídka

Bramboračka

39 Kč

Hovězí burittos v pšeničné tortile, ananasová salsa, salátek

159 Kč

Buritto s veganským mletým, ananasová salsa, fazole, salátek

139 Kč

Vepřový steak zapékaný se slaninou a hermelínem, hranolky

119 Kč

Bramborové nočky s kuřecím masem a gorgonzolovou omáčkou

139 Kč

Restaurace Puzzlesalads

26. 1. 2021

Denní nabídka

Boršč s hovězím a vepřovým masem a zakysanou smetanou

55 Kč

Jemný kukuřičný krém s chorizem

55 Kč

Špenátový quiche s lososem a parmazánem

79 Kč

Kuřecí tikka masala s rýží basmati a koriandrem

139 Kč

Tiramisu

49 Kč

Chia puding z kokosového mléka s medem a malinovým coulis

49 Kč

Bistro TUTO

26. 1. 2021

Denní nabídka

Zeleninová polévka

35 Kč

Kuřecí salát s pošírovaným vejcem

170 Kč

Cukrárna La Zmrzka

26. 1. 2021

Denní nabídka

Zmrzka - Čokoláda Callebaut 70%

Zmrzka - Smetanová malina

Zmrzka - Jahoda

Zmrzka - Mrkvový dort

Zmrzka - Jablko ve slaném karamelu

Zmrzka - Slané arašídy

Zmrzka - Geisha čokoláda

Zmrzka - Smetana

Zmrzka - Borůvka

Zmrzka - Slaný karamel

Restaurace Maják

26. 1. 2021

Denní nabídka

Hovězí vývar.zelenina,nudle

35 Kč

Hovězí maso, česneková omáčka, houskový knedlík + Hovězí vývar. zelenina, nudle, menu set

125 Kč

Hovězí maso, česneková omáčka, houskový knedlík

129 Kč

Smažený kuřecí řízek, bramborový salát

119 Kč

Řezy z vepřové panenky, pepřová omáčka, opečený brambor, míchaný salát

159 Kč

Club sandwich clasic, kuřecí maso, slanina, vejce, rajče, ledový salát, dresing + steakové hranolky

126 Kč

Naše nočky s kuřecím masem, špenát, smetana, italský sýr

129 Kč

Supermarket Billa

20. 1. 2021

Kino Cinema City Zličín

18. 11. 2019

Výstavba projektu

Napsat zprávu

Zanechte nám prosím své údaje, abychom vás mohli kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR