Klidné zákoutí vedle pulzujícího města

Rodinné domy jsou tak trochu ukryté před zraky většiny, kteří Britskou navštíví. Často se tak lze setkat s udivenými pohledy lidí, kteří o existenci domků do té doby nic netušili. Může za to vybudovaný val skrývající domy před zraky okolojdoucích a také závora, která přehrazuje cestu nezvaným návštěvníkům.

A právě tyto bariéry pomáhají dodávat místu klid a intimitu. Podařilo se tak vytvořit komunitu, kde se lidé znají a zdraví. Místo, kde můžete své děti vypustit na ulici, aniž byste se museli bát, že se jim něco stane.

A to vše jen kousek od čilého života okolo náměstí, kam můžete anebo nemusíte. V našem Magazínu z Britské se můžete dočíst o sousedských setkáních, které jednou za čas zpestří místním život.

Na metro budete chodit pěšky

Snad nejzásadnějším kritériem pro nákup bydlení v Praze je blízkost metra. Najít v Praze byt u metra není nemožné. Ale najít v Praze rodinný dům na metru, navíc nový, to je naprostá výjimka. A přesně tím se mohou rodinné domy na Britské pochlubit.

Na metru jste pěšky za přibližně 5 minut a dostupnost do centra Prahy je pak do 25 minut.

Tím, že Britská leží blízko počátku dálnice na Plzeň (D5), oblíbili si tuto lokalitu také ti, kteří mají své kořeny v západní části Čech. Jako výhodnou ji vnímají také ti, kteří potřebují často využívat letiště a současně chtějí bydlet v tichu mimo letecké trasy.

Bydlení a služby pohromadě

Britská čtvrť se jako jedna z mála může pochlubit tak velkým množstvím kvalitních služeb. Místní zaměstnanci a rezidenti společně zvládnou živit celou řadu skvělých služeb počínaje několika kavárnami, přes vinotéku, kadeřnictví, několik restaurací, konče vnitřní i venkovní posilovnou.

Vaše děti si nemusí hrát jen na zahradě. K dispozici jsou dětská hřiště, přičemž to největší bezprostředně sousedí s kavárnou a vinárnou, kde rodiče s oblibou posedávají na zahrádkách, zatímco si jejich děti hrají. Samozřejmostí jsou obchody, ale i drobné služby jako bankomat, Alzabox a další. V našem magazínu z Britské si můžete přečíst dojmy z návštěvy některých míst.

V docházkové vzdálenosti je Homepark Zličín, kde najdete větší služby jako IKEA, Tesco, Starbucks a další. Co nenajdete přímo na Britské nabídnou přilehlé Stodůlky. Tam naleznete poštu, ZŠ, MŠ a další.

Moderní architektura

Všechny rodinné domy jsou stavěny v moderním stylu v kombinaci kamenných obkladů a klasických fasádních prvků.

Ekologie je pro nás důležitá. Každý dům v páté etapě má ve standardním vybavení fotovoltaické panely s baterií. Na zahradě domu je pak umístěna akumulační retenční nádrž pro srážkovou vodu s bezpečnostním regulovaným přepadem do dešťové kanalizace.

Celou čtvrtí se prolínají domy o dispozicích 4+kk a 5+kk vždy s jednou garáží. Důležitou roli hraje veřejný prostor, který tvoří náměstí Junkových a k němu přilehlý park s dětským hřištěm a venkovní posilovnou. Neméně podstatnou součástí veřejného prostoru je krásná japonská zahrada s potokem a příjemnými místy vybízejícími k relaxaci.

Poradíme vám s výběrem domu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Video z lokality

Magazín z Britské

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se na Britské žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Kalendář připravovaných akcí

Prohlédněte si, jaké akce pro vás v nejbližších dnech chystáme a přijďte s námi strávit den naplno!

Proběhlé akce

S každým z vás jsme už něco zažili nebo možná teprve zažijeme. Někteří s námi prošli pořízením svého bydlení nebo se na to teprve chystají, jiní se s námi potkali na akcích, které pořádáme pro rezidenty našich lokalit. Z každé této akce jsme pro vás připrapravili krátký report. Podívejte se, jak jste si je užili.

Běháme s FINEPem v Britské čtvrti

17. 4. 2024 sraz u Bistra Britská, Medunova 2947/1

Pozvali jsme zapálené běžecké odborníky Michala Vítů a Simonu Pancíř Švarcovou, aby vás provedli letošní běžeckou sezonou. Čeká vás komplexní trénink včetně protažení a kompenzačního cvičení.

Fitness cvičení s FINEPem v Britské čtvrti

16. 4. 2024 venkovní posilovna - Britská čtvť

Vyzkoušejte zdarma kruhový trénink na čerstvém vzduchu!

Setkání u stromečku v Britské čtvrti

13. 12. 2023 náměstí Junkových

Přijďte si se svými přáteli užít příjemný adventní večer u vánočního stromečku za poslechu koled.

Sousedské setkání v Britské čtvrti

26. 6. 2023 venkovní posilovna

Prázdniny v Britské čtvrti jsme zahájili oslavou dokončení nového parku u budov L a M.

Advent v Britské čtvrti zahájen

30. 11. 2022 u velkého dětského hřiště mezi ul. Svitákova a Klementova

K našim dobře zásobeným stánkům se tentokrát přidala i Vendulčina pekárna, která na náměstí Junkových otevřela nedávno.

Multifunkční hřiště v Britské čtvrti zahájilo zkušební provoz

12. 9. 2022 venkovní posilovna, roh ulic Svitákova a Kuchařova

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního otevření nového multifunkčního hřiště v Britské čtvrti. Svými kousky ho v pondělí 12. 9. pokřtil freestyler Honza Weber.

Sousedské setkání v Britské čtvrti

22. 6. 2022 u venkovní posilovny

Začátek léta proběhl v Britské čtvrti parádně. Dorazili nezbední Mimoni, servírovala se zmrzlina i párky v rohlíku, soutěžilo se o ceny. Děti potrénovaly mrštnost na lezecké stěně a rodiče důkladně probrali, co je ve čtvrti nového.

Měření zraku v nové optice v Britské čtvrti

15. 6. 2022 náměstí Junkových 2870/4

Přijďte se seznámit s novou optikou Optim, která v Britské čtvrti přibyla před několika týdny. Středeční odpoledne 15.6. zde bude věnováno očnímu screeningu pro veřejnost.

Sousedské setkání v Britské čtvrti

21. 6. 2021 venkovní posilovna, roh ulic Svitákova a Kuchařova

Konečně jsme se po roce zase pořádně viděli se sousedy v Britské čtvrti! Měli jsme pivo od Matušky, Selecké párky, cukrovou vatu a spoustu dalšího. Na místě byl skákací hrad, živá hudba a klaun tvořil postavičky s balonků.

Sousedské setkání s programem pro děti

23. 6. 2020 Britská čtvrť

Další skvělé sousedské setkání, které jste mohli strávit jak s rodinou, přáteli, tak i sousedy, je již za námi. Děti si užily zábavu v podobě malování na zeď, skákacího hradu a mnoho dalšího. Podívejte si, jak to celé probíhalo.

Rozsvěcení vánočního stromku, aneb advent u Finepu

3. 12. 2019 ul. Svitákova a Klementova

Je za námi další skvělé sousedské setkání pro obyvatele Britské čtvrti u příležitosti rozsvícení vánočního stromku. Zavzpomínejte, jak celá akce za doprovodu dětského sboru, svařáku a dárků pro děti proběhla.

Sousedská ochutnávka svatomartinských vín

18. 11. 2019 nám. Junkových

Základní kámen tradice sousedských setkání byl položen právě zde. Při ochutnávce svatomartinských vín, která proběhla 18.11. na Britské čtvrti. Jak to celé vypadalo?

Navštívili jsme za vás

Rozhodli jsme se vyzkoušet, jaký si v okolí svého bydlení můžete vychutnat oběd, kam si zajít na dobrou večeři nebo třeba jen na oblíbenou kávu, zákusek či něco ostřejšího. Jak to dopadlo? Přečtěte si sami.

Navštívili jsme: VEGEt Cowork bistro

1. 9. 2023 VEGEt Cowork

Věděli jste, že jen pár kroků od vašich domovů vznikla první veganská kantýna v Evropě? Jedná se o skvělý coworkingový koncept, který najdete v budově Komerční banky hned u metra.

Navštívili jsme: Yumi Time

12. 5. 2023 Yumi Time

Yumi Time je ideálním podnikem pro všechny milovníky asijské kuchyně. Bistro má širokou nabídku oblíbených specialit, jako jsou pho bo, bun bo nam bo nebo například pad thai.

Navštívili jsme: Tiffnis by Nebu

24. 5. 2021 Tiffins by Nebu

Skvělá zpráva pro všechny milovníky indické kuchyně! Nebušická restaurace Nebu otevřela pobočku hned vedle Makra ve Stodůlkách, tedy jen kousek od vašich domovů. V Nebu připravují pokrmy z nejrůznějších koutů Indie a zakládají si na jejím...

Posilování: Venkovní workoutové hřiště na Britské

14. 11. 2020 Venkovní workout posilovna Britská čtvrť

Moje očekávání od workoutových hřišť obecně nikdy nebyla příliš vysoká. Na Britské jsem byl opravdu mile překvapen. Nutno říci, že posilovna je opravdu velkorysá a běžně bývá hojně využívaná jak jednotlivci, tak trenéry a jejich svěřenci.

Navštívili jsme: Pizza Coloseum Luka

23. 10. 2020 Pizza Coloseum Luka

Pizzerie Colosseum je známá po celé Praze – jednu z poboček téhle vyhlášené pizzeria najdete i kousek od vašich domovů v Britské čtvrti! K pizzerii je to příjemná patnáctiminutová procházka, takže vám alespoň po jídle vytráví.

Navštívili jsme: Red Café

24. 9. 2020 Red Café

Red Café je moderní kavárna a zároveň bistro nacházející se v budově kanceláří Vodafone, přímo u výlezu z metra Stodůlky. Jedná se o skvělý podnik s rozsáhlým interiérem i zahrádkou a velmi milým personálem.

Navštívili jsme: hřiště na Britské čtvrti

12. 9. 2020 Hřiště na Britské čtvrti

Pokud v rámci Britské čtvrti hledáte klidnější místo na hraní, určitě navštivte hřiště ve vnitrobloku nejsevernější bytové zástavby (první etapy domů). Dnes se veškeré dění koncentruje na hřiště u náměstí a toto je trochu neprávem zapomenuté. Na...

Navštívili jsme: La Zmrzka

18. 8. 2020 La Zmrzka

La Zmrzka se řadí k jedněm z nejlepších zmrzlináren v Praze vůbec a vy máte to štěstí bydlet pouze pár kroků daleko!

Navštívili jsme: Zen Bistro

7. 8. 2020 Zen bistro

Pokud patříte mezi milovníky asijské kuchyně, pak budete mít jistě radost, že v Britské čtvrti najdete bistro Zen. Zen nabízí jak thajskou, tak vietnamskou i japonskou kuchyni!

Navštívili jsme: dětské hřiště na Britské

5. 8. 2020 Dětské hřiště na Britské

V samém srdci stále se rozrůstající Britské čtvrti, jen pár kroků od stanice metra Stodůlky, najdete jedno z několika nově vybudovaných dětských hřišť. V Britské čtvrti je největší a na své si přijdou všechny věkové kategorie.

Navštívili jsme: Bistro Bartga

21. 5. 2020 Bistro BARTGA

Bistro je ideální jak na rychlý kousek pizzy do ruky, tak i na rodinnou večeři. Interiér se totiž skládá ze dvou pater - horní funguje spíše jako bistro, zatímco spodní je více rozsáhlé a klidné.

Navštívili jsme: Restaurace Kolkovna

26. 2. 2020 Kolkovna Stodůlky

Restaurace najdete převážně v centru, jedna se nachází ale i na Stodůlkách. Místní česká klasika stojí opravdu za to – vyzkoušejte třeba skvělou svíčkovou na smetaně, nebo křehkou kachnu s knedlíkem a zelím. Pokud ale českou kuchyni moc...

Denní nabídka místních podniků

Vyberte si z denní nabídky místních podniků.

La Zmrzka

20. 4. 2024

Denní nabídka

Jahoda s marsvujou

Smetanová ostružina

Slaný karamel

Boruvkove mascarpone

Višně v čokoládě

Tvaroh chees s boruvkou

Lískový ořechy kešu bílá coko

Jahoda

Fitness centrum Form Factory

20. 4. 2024

Kino Cinema City Zličín

20. 4. 2024

Výstavba projektu