Parkový vnitroblok s odkazem k industriální historii

Máte-li rádi kvalitu, a v bydlení o to více, potom je Pergamenka správnou odpovědí na vaše volání. Koncept celého projektu a jeho jedinečnost jej předurčují stát se tím nejlepším, co v Praze v posledních letech vyrostlo.

Za kvalitou a unikátní ukázkou spojení industriální a bytové funkce, volně doplňující současné Holešovice, stojí architekti Prokop Tomášek a Jan Rosický z architektonického studia A69. V rámci projektu bude mimo jiné zachována a opravena historická budova prodejny, ve které se bude nacházet bistro Wine Food a fitness centrum.

Genius loci celého objektu umocní veřejný prostor, který bude tvořen parkem s revitalizovaným ocelovým skeletem bývalých skladových budov. Vznikne unikátní koncept industriální zahrady, která přirozeně doplní moderní architekturu celého projektu.

Holešovice jako nový Karlín, nabízí pestrý život i klid

Kdo pamatuje staré průmyslové Holešovice, musí být překvapen pokaždé, když do nich nyní zavítá. Dnes je to moderní čtvrť, nabízející širokou paletu veřejné vybavenosti a služeb.

Je jedno, zda potřebujete školku či školu, zda si rádi sednete přes den v kavárně nebo večer na něco dobrého. Holešovice vám to vše nabídnou v pěší dostupnosti. Pro ty, kdo milují kulturu, jsou Holešovice doslova životní nutností. To vše korunováno měnící se pražskou tržnicí, která po své probíhající rekonstrukci nabídne živý areál, ve kterém se propojí kultura, gastronomie, obchody a kanceláře. Opravdový klid a ráj pak najdete v blízké Stromovce.

Dostupnost

Téma

Dostupnost

Po zemi, pod zemí, po vodě, po kolejích. Kamkoli a hned

Metro, jen několik minut chůze. Tramvaj ještě blíž. Autobusové spojení do Prahy i do širokého okolí. Vlaky napojující se na příměstskou i celorepublikovou síť. A k tomu možnost využít vodní dopravy na nedaleké Vltavě.

Tomu se říká dopravní spojení! Ať budete chtít kamkoli, dojít na stanici toho správného prostředku hromadné dopravy vám bude trvat doslova jen pár minut. A pokud to bez auta nejde, pak se můžete nedaleko napojit na páteřní komunikace Prahy a dojet pohodlně do místa určení. A pro ty, co rádi létají – luxusní spojení na pražské letiště!

V srdci dynamické Prahy, a přesto v klidu

Ačkoli je Pergamenka v centru městské části a nedaleko centra městského, nabízí unikátní koncept relaxace a klidu ve svém vnitrobloku. Stejně jako v londýnských vnitroblocích, ocitnete se i na Pergamence v prostoru se zelení, odděleném od ruchu okolí, nabízející relax pro tělo i mysl.

Kombinace industriální atmosféry, kterou tvoří zachovalé konstrukce bývalých skladů, umělecká díla, vodní prvky, místa k posezení. To vše jen pár minut od tepajícího ruchu Prahy. Místo dokonalé pro mladé, kteří chtějí žít naplno po celý den a večery, aniž by byli limitováni dopravou, stejně jako pro rodiny, pro které je vše, co potřebují, blízko, a přitom žijí v oáze městského klidu.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Magazín z Pergamenky

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se v Pergamence žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Navštívili jsme za vás

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se v Pergamence žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Přinášíme vám přehled podniků, kde si můžete vychutnat oběd, zajít na dobrou večeři nebo třeba jen na oblíbenou kávu, zákusek či něco ostřejšího.

Tak kam to bude dnes?

Navštívili jsme: Ca Phe

25. 8. 2020 Ca Phe

  • Praha 7
  • Holešovice

Máte-li rádi vietnamskou kuchyni, rozhodně byste měli navštívit bistro & kavárnu Ca Phe.

Navštívili jsme: Restaurace Osada

23. 7. 2020 Osada

  • Praha 7
  • Holešovice

Na Praze 7 dnes najdete spoustu skvělých podniků, jedním z nich je určitě kavárna Osada. Kavárnu naleznete v klidném vnitrobloku, pouze pár minut od stanice Dělnická. Nabízí zde výběrovou kávu, domácí zákusky a výborné brunche.

Navštívili jsme: Barry Higgel's Coffeehouse

29. 5. 2020 Barry Higgel's Coffeehouse

Barry Higgel’s coffeehouse je útulná kavárnička v Tusarově ulici v Holešovicích. Příjemný personál, famózní káva všeho druhu, skvělá snídaňová nabídka a příjemné ceny. Každá návštěva je potěšením.

Navštívili jsme: Bistro Twenty7

26. 4. 2020 Twenty7

Bistro Twenty7 je další ze skvělých bister v pražských Holešovicích, nacházející se pouze 10 minut pěšky od Vašich domovů. Bistro můžete navštívit v jakoukoliv denní dobu a vždy tu najdete něco dobrého.

Navštívili jsme: Bistro Lovely Day

24. 3. 2020 Bistro Lovely day

Bistro Lovely Day je, jak již název napovídá, opravdu velmi útulným malým bistrem s naprosto dechberoucím interiérem. Prosluněné bistro zaujme zkrátka každého – navíc v teplých měsících se můžete posadit i ke stolkům před bistrem.

Navštívili jsme: Restaurace Salut

11. 3. 2020 Salut Holešovice

Máte-li cestu přes nepříliš pěkné nádraží Holešovice, zkuste si ji zpříjemnit návštěvou restaurace Salut. Restauraci najdete v prostorách hotelu Absolutum, jen pár kroků od metra. Přijdou si tu na své milovníci dobrého vína i jídla.

Výstavba projektu

Napsat zprávu

Zanechte nám prosím své údaje, abychom vás mohli kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR