Na metro budete chodit pěšky

Snad nejzásadnějším kritériem pro nákup bydlení v Praze je blízkost metra. Možná právě proto se podařilo z Britské čtvrti vytvořit jedno z nejžádanějších míst na bydlení i práci. Dostupnost do centra Prahy je tak do 25 minut.

Na rozdíl od většiny ostatních stanic metra B, prošel vstup do metra Stodůlky v roce 2008 kompletní rekonstrukcí. Tvoří tak architektonickou dominantu náměstí, které je spolu s přilehlým parkem středobodem celé rezidenční i administrativní oblasti.

Tím, že Britská leží blízko počátku dálnice na Plzeň (D5), oblíbili si tuto lokalitu také ti, kteří mají své kořeny v západní části Čech. Jako atraktivní ji vnímají také ti, kteří potřebují často využívat letiště a současně chtějí bydlet v tichu mimo letecké trasy.

Bydlení a služby pohromadě

To, co odlišuje Britskou od většiny ostatních moderních rezidenčních projektů, je právě život v místě.

Může za to nejen propojení práce a bydlení, ale i urbanistický přístup, který umožnil vznik malých komerčních prostor v bezprostředním sousedství dětského hřiště či venkovní posilovny.

Samozřejmostí jsou dětská hřiště, přičemž to největší bezprostředně sousedí s kavárnou a vinárnou, kde rodiče s oblibou posedávají na zahrádkách, zatímco si jejich děti hrají. Samozřejmostí jsou drobné služby jako bankomat, Alzabox a další. V našem magazínu z Britské si můžete přečíst dojmy z návštěvy některých míst.

V docházkové vzdálenosti je Homepark Zličín, kde najdete větší služby jako IKEA, Tesco, Starbucks a další. Co nenajdete přímo na Britské nabídnou přilehlé Stodůlky. Tam naleznete poštu, ZŠ, MŠ a další.

Moderní a pestrá architektura

Koncept Britské čtvrti je od začátku urbanisticky pojímán jako začátek budoucího Západního města. Proto zde vznikají jak administrativní budovy, tak pestré rezidenční domy od nízkopodlažních až po vysoké s krásnými výhledy.

Důležitou roli hraje veřejný prostor, který tvoří náměstí Junkových a k němu přilehlý park s dětským hřištěm a venkovní posilovnou. Neméně podstatnou součástí veřejného prostoru je krásná japonská zahrada s potokem a příjemnými místy vybízejícími k relaxaci.

I díky tomu je místo atraktivní pro tak zásadní společnosti jako jsou Komerční Banka, Vodafone či Siemens, které sem přestěhovaly svá sídla a tisíce dalších rezidenčních obyvatel zde našlo své bydlení.

Poradíme vám s výběrem bytu

Potřebujete poradit? Napište nám, jsme tu pro vás.

...

Video z lokality

Magazín z Britské

Záleží nám na prostředí, ve kterém žijete a prožíváte své každodenní příběhy. Chceme, abyste se zde cítili s vašimi blízkými, rodinou, přáteli i sousedy, co nejlépe a měli možnost si život užívat na maximum.

V našem Magazínu najdete informace o tom, jak se na Britské žije, pěkně pohromadě - dozvíte se, co se právě chystá, můžete si prohlédnout reporty z již proběhlých akcí nebo si pročíst recenze podniků ve vaší blízkosti, které jsme pro vás navštívili.

Kalendář připravovaných akcí

Prohlédněte si, jaké akce pro vás v nejbližších dnech chystáme a přijďte s námi strávit den naplno!

Fitness cvičení s FINEPem v Britské čtvrti

16. 7. 2024 venkovní posilovna - Britská čtvť

Vyzkoušejte zdarma kruhový trénink na čerstvém vzduchu!

Běháme s FINEPem v Britské čtvrti

17. 7. 2024 sraz u Bistra Britská, Medunova 2947/1

Pozvali jsme zapálené běžecké odborníky Michala Vítů a Simonu Pancíř Švarcovou, aby vás provedli letošní běžeckou sezonou. Čeká vás komplexní trénink včetně protažení a kompenzačního cvičení.

Sportovní příměstský kemp

29. 7. 2024 Tenisový areál DTJ Jinonice - Butovická 837/41 Praha 5

Letní dobrodružství začíná! Příměstský pohybový kemp je tím správným místem, kde se vaše děti nejen baví, ale také se učí a rozvíjejí své pohybové schopnosti.

Sportovní den s VSA - SNAG golf

12. 8. 2024 Centrální park Stodůlky, naproti MŠ U Rumcajse, Bronzová ulice, Praha 13

Veřejná Sportovní Akademie s finanční podporou MČ Praha 13 vás srdečně zve na odpoledne s hrou SNAG golf!

Proběhlé akce

S každým z vás jsme už něco zažili nebo možná teprve zažijeme. Někteří s námi prošli pořízením svého bydlení nebo se na to teprve chystají, jiní se s námi potkali na akcích, které pořádáme pro rezidenty našich lokalit. Z každé této akce jsme pro vás připrapravili krátký report. Podívejte se, jak jste si je užili.

Sousedské setkání v Britské čtvrti

26. 6. 2023 venkovní posilovna

Prázdniny v Britské čtvrti jsme zahájili oslavou dokončení nového parku u budov L a M.

Advent v Britské čtvrti zahájen

30. 11. 2022 u velkého dětského hřiště mezi ul. Svitákova a Klementova

K našim dobře zásobeným stánkům se tentokrát přidala i Vendulčina pekárna, která na náměstí Junkových otevřela nedávno.

Multifunkční hřiště v Britské čtvrti zahájilo zkušební provoz

12. 9. 2022 venkovní posilovna, roh ulic Svitákova a Kuchařova

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního otevření nového multifunkčního hřiště v Britské čtvrti. Svými kousky ho v pondělí 12. 9. pokřtil freestyler Honza Weber.

Sousedské setkání v Britské čtvrti

22. 6. 2022 u venkovní posilovny

Začátek léta proběhl v Britské čtvrti parádně. Dorazili nezbední Mimoni, servírovala se zmrzlina i párky v rohlíku, soutěžilo se o ceny. Děti potrénovaly mrštnost na lezecké stěně a rodiče důkladně probrali, co je ve čtvrti nového.

Navštívili jsme za vás

Rozhodli jsme se vyzkoušet, jaký si v okolí svého bydlení můžete vychutnat oběd, kam si zajít na dobrou večeři nebo třeba jen na oblíbenou kávu, zákusek či něco ostřejšího. Jak to dopadlo? Přečtěte si sami.

Navštívili jsme: VEGEt Cowork bistro

1. 9. 2023 VEGEt Cowork

Věděli jste, že jen pár kroků od vašich domovů vznikla první veganská kantýna v Evropě? Jedná se o skvělý coworkingový koncept, který najdete v budově Komerční banky hned u metra.

Navštívili jsme: Yumi Time

12. 5. 2023 Yumi Time

Yumi Time je ideálním podnikem pro všechny milovníky asijské kuchyně. Bistro má širokou nabídku oblíbených specialit, jako jsou pho bo, bun bo nam bo nebo například pad thai.

Navštívili jsme: Tiffnis by Nebu

24. 5. 2021 Tiffins by Nebu

Skvělá zpráva pro všechny milovníky indické kuchyně! Nebušická restaurace Nebu otevřela pobočku hned vedle Makra ve Stodůlkách, tedy jen kousek od vašich domovů. V Nebu připravují pokrmy z nejrůznějších koutů Indie a zakládají si na jejím...

Posilování: Venkovní workoutové hřiště na Britské

14. 11. 2020 Venkovní workout posilovna Britská čtvrť

Moje očekávání od workoutových hřišť obecně nikdy nebyla příliš vysoká. Na Britské jsem byl opravdu mile překvapen. Nutno říci, že posilovna je opravdu velkorysá a běžně bývá hojně využívaná jak jednotlivci, tak trenéry a jejich svěřenci.

Denní nabídka místních podniků

Vyberte si z denní nabídky místních podniků.

Fitness centrum Form Factory

15. 7. 2024

Kino Cinema City Zličín

15. 7. 2024

EAT Restaurant

15. 7. 2024

Denní nabídka

Frankfurtská polévka

39 Kč

Maďarský vepřový perkelt, dušená rýže

159 Kč

Špagety Carbonara

149 Kč

Pečené kuřecí stehno na másle, dušená mrkev s hráškem, bramborová kaše

165 Kč

Smažený vepřový řízek XXL, náš bramborový salát

195 Kč

Roštěná na zeleném pepři, demi g, smažené hranolky

189 Kč

Výstavba projektu

  • Britská čtvrť XV

    • stavba dokončena