Posilování: Venkovní workoutové hřiště na Britské

Posilování: Venkovní workoutové hřiště na Britské

14. 11. 2020

Než se v dalších řádcích rozepíšu o svých dojmech z workoutového hřiště na Britské, potřebuji vám sdělit zásadní věc. Nejsem trenér ani jiný profesionál v oblasti fitness. Celý život aktivně sportuji a jako samouk již léta pravidelně navštěvuji fitness, ale rozhodně jsem laik. Možná jako většina z vás, kteří tyto řádky nyní čtete. A právě touhle optikou vyprávím své dojmy.

Moje očekávání od workoutových hřišť obecně nikdy nebyla příliš vysoká. Jsem z indoor posiloven zvyklý mít komfort mnoha typů strojů, konstrukcí, běžeckých pásů a žíněnek. Což drtivá většina venkovních posiloven, které potkávám nenabízí. Zvykem je většinou nějaká hrazda, dvě až tři konstrukce snažící se nahradit kvalitní stroje, které znám z vnitřních posiloven a možná ještě trochu prostoru, kde si můžu volně máchat rukama.

Na Britské jsem byl opravdu mile překvapen. Nejenže jsou zde konstrukce pro různé způsoby přitahování, ručkování či tricepsové kliky. Je tu navíc bohatá část se skutečně dobře použitelnými stroji na záda, ruce, ramena i nohy. Vše s možností škálovat zátěž. Dokonce nechybí ani lavice s činkami, kterou ocení všichni milovníci benchpressu. Kromě kvalitních posilovacích prvků, nabízí posilovna v letních měsících tolik potřebný stín. Je zde totiž vybudováno pevné zastínění odpočinkové zóny. Nutno říci, že posilovna je opravdu velkorysá a běžně bývá hojně využívaná jak jednotlivci, tak trenéry a jejich svěřenci. Zejména teď v době covidové, kdy jsou indoorové posilovny nuceně uzavřeny to tady i přes chladné počasí praská ve švech.

Shrnuto a podtrženo, pokud máte rádi cvičení nebo se zrovna rozhodujete, že změníte životní styl a současně nechcete chodit do zapocené posilovny, tohle je cesta. Závěrem ještě jeden tip: vyražte se nejprve proběhnout po cestě směrem na blízké Chaby a teprve s čistou hlavou a rozehřátí se vrhněte na cvičení. Stojí to za to.

Technické a další informace o hřišti naleznete zde.

"Kluci z Prahy" cvičí na Britské

Pokud chcete ještě pohled někoho dalšího, tak alternativní video-recenze se chopili ,,Kluci z Prahy", kteří na svém youtubovém kanálu mapují zajímavá workoutová hřiště v Praze. A to na Britské samozřejmě nemohlo chybět.

Napsal, nafotil a vyzkoušel Martin B., sportovní nadšenec, milovník dobrého jídla a humoru.

Kudy na místo?

...

Rychlé info

- součástí relaxační zóny rezidenční lokality Britská čtvrť