Navštívili jsme: dětské hřiště na Britské

Navštívili jsme: dětské hřiště na Britské

5. 8. 2020

V samém srdci stále se rozrůstající Britské čtvrti, jen pár kroků od stanice metra Stodůlky, najdete jedno z několika nově vybudovaných dětských hřišť. V Britské čtvrti je největší a na své si přijdou všechny věkové kategorie. Batolata, která milují pískoviště a kamínky nebo houpací talíř spletený z lan. Starší děti docení houpací koně, klasické houpačky, klouzačky a prolézačky. Předškolní děti si zamilují lanovou dráhu a kolotoč.

Nejen rodičům přijde vhod dostatek laviček pod pergolami s živým porostem, který poskytuje dostatek stínu. Lavičky jsou pak ideálním místem na malou svačinku nebo klidné posezení, než se děti dostatečně vyřádí.

Pokud máte doma vodomila, neprozrazujte mu, že kohoutek s vodou je funkční. Jinak domů před soumrakem neodejdete. V každém případě se děti na dlouhé minuty zabaví natáčením vody do kyblíčku, mytím kamínků nebo nohou.

S hřištěm přímo sousedí dva podniky, které rozhodně nezapomeňte navštívit - La Zmrzka (odkaz) a vinárna Bohemia Wine. Dorty, několik druhů poctivě vyráběných zmrzlin, domácí limonády nebo sklenka vína vám zpříjemní den. Co víc si přát, než mít u toho na dohled děti dovádějící na hřišti? Rodičovská idylka je na světe.

Napsala pro vás Simona, máma na plný úvazek.

Kudy na hřiště?

...