FINEP noviny

FINEP noviny

..aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti

První tři měsíce letošního roku byly u nás ve Finepu primárně ve znamení dokončování vybraných rezidenčních projektů, předávání bytů nebo přípravy na předávání dokončovaných bytů jejich majitelům. A v neposlední řadě i práci na projektech, které plánujeme v letošním roce dát do prodeje. Ale posuďte sami, jak moc se nám dařilo.

Leden
V prvním měsíci roku 2022 jsme nejenom předávali námi dokončené byty, ale též jsme mocně finišovali na stavbě dalších bytových projektů v našich lokalitách, kde stavíme, tak, abychom v dalších týdnech i měsících mohli tyto zkolaudované a připravené byty předat jejich majitelům.
Ale hlavně nám krásně vyšlo konečně hezké počasí a my mohli natočit poslední záběry z již realizované instalace skulptury na Barrandově, kterou pro nás na nově budovaném náměstí Olgy Scheinpflugové instaloval český umělec Lukáš Rais a dokončit tak video, na které odkazujeme níže. A kdo ještě další umělecké dílo, které jsme umístili do jedné z našich rezidenčních lokalit, neviděl, tak zde je odkaz.

Únor
I v měsíci, který je znám tím, že má nejméně dní, jsme napnuli naše síly i energii především směrem k novinkám v lokalitách a dalším činnostem, které nejsou standardně vidět, protože tím jsou vždy hlavně samotné prodeje. Pokračovalo také naše předávání bytů v právě dokončených domech.
Ale na co jsme mimořádně pyšní a hrdí, tak to je postupné budování industriální zahrady v projektu Rezidence Pergamenka. Ta vzniká návratem jedinečné ocelové konstrukce, která dříve tvořila základ průmyslové haly sloužící coby sklad hutního materiálu. Více zde.
A do projektu Malý háj jsme naistalovali krásnou starosvětskou zasklenou informační nástěnku tak, aby obyvatelům lokality nic neuniklo a měli dokonalý přehled o všem, co se se chystá a připravuje v místě jejich bydliště.

Březen
V kalendářním měsíci, kdy vítáme příchod jara, jsme naši energii nasměřovali především na Malý háj. Po letech příprav a řady jednání se nám podařilo úspěšně zavést pravidelnou autobusovou linku MHD! Takže od půlky měsíce zajíždí do Malého háje autobus číslo 173. Věříme, že komfort dopravy na metro se tak výrazně zlepšil a je i daleko bezpečnější s ohledem na to, že obyvatelé lokality již nemusí denně docházet pár stovek metrů na zastávku na ulici Kutnohorská. No, a jak takové slavnostní otevření linky MHD může vypadat? To najdete zde.

Již déle, než měsíc trvá tragický válečný konflikt na Ukrajině, která se brání agresorovi z Ruska. V ČR se zvedla velká vlna solidarity a ani naše firma nezůstala pozadu. My jsme se ve spolupráci se společností Dobrá rodina (více zde) rozhodli pomoci těm, kteří si sami pomoci nemohou. A jak jsme se zapojili, to najdete zde.

A aby toho na Malém háji nebylo málo, tak jsme zde, ve spolupráci s MČ Praha Štěrboholy, panem starostou Františkem Ševítem a starousedlíky společně zasadili poslední den v březnu další malý háj v podobě jehličnatých stromů. Díky těmto stromům zde vznikne přirozená zelená bariéra mezi rodinnými domy starousedlíků a budoucí zástavbou na severu Honzíkovy ulice. Další zeleň v lokalitě bude námi realizována v průběhu další výstavby a úprav lokality.

A za první tři měsíce roku 2022 hlásíme, že jsme prodali 68 bytových jednotek.

 

6. 4. 2022