Navštívili jsme: Pražská tržnice

7. 9. 2022

Kladete při vašich nákupech důraz na farmářské, lokální a především čerstvé potraviny? Nebo zkrátka rádi chodíte na farmářské trhy kvůli zdejší atmosféře? Tak či tak, určitě budete mít radost, když se dozvíte, že nemusíte jezdit až na Náměstí Jiřího z Poděbrad nebo Náplavku. Stačí se projít příjemnou procházkou do Pražské tržnice v Holešovicích.

Pražská tržnice by se dalo popsat jako takové malé město ve městě. Jedná se o historicky rozmanitý objekt sdružující nejrůznější koncepty a aktivity vhodné zkrátka pro všechny. Nás zaujala především Hala 22, která se pyšní lokálními produkty od nejrůznějších pěstitelů a prodejců. Prodávané produkty zahrnují nejen čerstvé ovoce a zeleninu v bio kvalitě, ale i nejrůznější delikatesy a pochutiny. My jsme zvolily především potraviny ze zdejšího bio obchůdku v zadní části haly – domácí granola, ořechová másla, ořechy, ale i koření nebo sušená rajčata – to je naše! Mimo to se zde často konají nejrůznější kulturní akce pro děti i dospělé, vzdělávací přednášky i konzerty.

Tržnice je navíc otevřená i přes týden a otevírací doba je velmi přátelská i pro všechny, kteří mají na návštěvu čas až později odpoledne či večer (a to především každý čtvrtek, to mají otevřeno až do 19:00!)

 

Napsaly Kateřina a Tereza, autorky projektu @kamvpraze, které rády šíří inspiraci pro všechny milovníky dobrého jídla a pití.

Kudy do restaurace?

...

Rychlé info

- Do 20 minut chůze od Pergamenky

- Lokální suroviny od ovoce a zeleniny, po čerstvé pečivo, delikatesy i květiny

- Skvělá „food“ hala v rámci Pražské tržnice

 

Odkazy na restauraci

Webové stránky

Facebook

- Instagram