Finep novinky

Finep novinky

...aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti.

Duben

Tradiční, stejně tak i ikonická, britská telefonní budka, kterou zná snad každý z nás se u nás na Britské čtvrti přeměnila na krásnou knihobudku. Najdete ji na náměstí Junkových v samém srdci naší Britské čtvrti.

Věříme, že není důvod knihy např. vyhazovat, stačí je nově odložit do knihobudky a jistě si vaše přečtené knihy najdou nového uživatele, který je s chutí i touhou přečte.

A aby toho nebylo málo, tak jsme s jasným odkazem na Britskou čtvrť nově realizovali ve čtvrti i rozcestníky v duchu „staré dobré Anglie“. Ty jak rezidenty, tak i návštěvníky čtvrti navigují ke všemu důležitému, co je vhodné v lokalitě znát nebo co stojí za to vyzkoušet nebo kde si co dobrého koupit.

 

Květen

Byl mj. i ve znamení otevření dvou poboček samoobslužných prádelen Lavor v Prosek Parku a Britské čtvrti. Každý musí čas od času prát doopravdy velké prádlo. A skvělé je, když to „velké prádlo“, stejně tak i horu týdenního nebo i vícedenního prádla, můžete vyprat v blízkosti domova.

Jsme moc rádi, že můžeme nabídnout další komfortní službu v našich lokalitách a rozšířit zde již tak široké spektrum každodenních požitků, které šetří čas a dělají bydlení ještě příjemnějším.

Už to bude na podzim pět let, co jsme společně s českým umělcem Markem Číhalem proměnili v roce 2016 protihlukovou stěnu na velkoformátovou malbu, která upoutá svou velikostí. A to jak ve dne, tak i v noci. Po čase jsme si řekli, že by bylo skvělé se k tomuto zajímavému příběhu a dílu samotnému vrátit, a tak vznikl tento krátký dokument popisující vše podstatné od úvodní myšlenky, přes samotnou realizaci až po finální odhalení. A kdo to ještě neviděl, může se podívat zde.

A když jsme u tématu umění v ulicích, tak jen připomínáme, že v Prosek Parku můžete najít i další umělecká díla v podobě uměleckého monumentu Stéla od Lukáše Raise (instalace na podzim 2019) a v červnu 2020 odhalené umělecké instalace „Několik problémů najednou“, jejímž autorem je další český umělec, hudebník a sochař Milan Cais ze skupiny Tata Bojs. Kultura do města prostě patří!

 

Červen

Se začátkem léta jsme se s radostí vrátili ke tradičním sousedským setkáním v našich lokalitách. Ve FINEPu z toho máme velkou radost a jsme moc rádi, že jsme opět mohli obyvatele našich rezidenčních projektů (ale samozřejmě, že i všechny příchozí a návštěvníky) pozvat na příjemně prožité odpoledne s rodinou, dětmi i sousedy u dobrého piva, poslechu živé hudby, a především s velkým množstvím zábavy a atrakcí pro děti – od vystoupení klauna, užití si skákacího hradu, tajení dechu s kouzelníkem, sportovní vyžití u minibasketbalu, stejně tak veselého smíchu a tanečků u zmrzlinohrátek. A doprovod dětí si užil dobré pivo skvěle chutnající občerstvení! A těch balónků, co jsme rozdali :)

Akce se uskutečnily na Britské čtvrti, v Prosek Parku, na Malém háji a v Kaskádách Barrandov od pondělí 21.6 do čtvrtku 24.6.2021.

A v úterý 29. 6. byla naše společnost partnerem akce, na které bylo slavnostně otevřeno občerstvení Café Park Zahrádky v Praze Vysočanech v parku Zahrádky.

V rámci akcí došlo i na slavnostní otevření nového dětského i sportovního hřiště na Malém háji. V lokalitách Malý háj a Kaskády Barrandov jsme prezentovali budoucí další rozvoj. A to jak na plánech, tak i za přítomnosti zástupců místních samospráv. Rezidenční lokalita Malý háj se tak může těšit třeba i na novou budovu školy a školky. Kaskády Barrandov se již brzy dočkají nového náměstí, a především prodloužení stávající tramvajové trati o další zastávky. A ani o svou poštu v lokalitě obyvatelé nepřijdou. Po dohodě s MČ Praha 5 se náš Finep bude na provozu pobočky pošty nadále podílet :).

V červnu jsme zahájili i novou spolupráci s největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice, a jedním z největších bytových fondů v Evropě, společností Heimstaden. Tento významný švédský nadnárodní bytový fond od nás získal do svého portfolia 164 bytů v srdci Holešovic v projektu Rezidence Pergamenka. Detaily této transakce najdete v naší tiskové zprávě.

No a aby toho nebylo málo, tak jsme s koncem června byli i aktivní i na poli kancelářských budov. V našem projektu CITY WEST, který přímou sousedí s rezidenční Britskou čtvrtí jsme přivítali nového, budoucího nájemce. A to společnost Lidl. Více informací zde.

Pavel Rejchrt, jeden z šestice českých akcionářů FINEP Holdingu byl jmenován historicky prvním honorárním konzulem Mongolska v České republice a zároveň obdržel i vyznamenání POLAR STAR. Jde o nejvyšší možné vyznamenání, které může obdržet cizí státní příslušník coby ocenění spolupráce mezi zeměmi a za svou činnost v Mongolsku.

A první pololetí letošního roku jsme zakončili s číslovkou 775. Ta odpovídá počtu prodaných bytů v našich rezidenčních projektech za prvních šest měsíců roku 2021.

Tak takové byly další tři měsíce v naší firmě :)

9. 7. 2021