Infolinka zdarma 800 500 506 Po-Ne 9-19h.

Popis lokality Britská čtvrť v Praze Stodůlky

Přečtěte si více

... mapa ...

Západní Město lze lokalizovat územím Prahy 13, resp. čtvrtí pražských Stodůlek. Jedná se o území bývalé zemědělské krajiny, které je obklopeno malými obcemi a především spoustou zeleně v podobě luk a strání. Inspiraci pro vybudování Západního Města jsme čerpali v zahraničí, kde je běžné, že se zcela přirozeným způsobem prolíná život místních obyvatel (rezidentů) se životem lidí, kteří do dané lokality dojíždějí za prací. Tento princip umožňuje celodenní aktivní využití lokality jak pro práci, tak rekreaci.

Jde o novou čtvrť, ve které naleznete jak kancelářské budovy City West, tak byty v obytných domech Britské čtvrti. To vše je již nyní doplněno komerčními prostory, díky nimž mají návštěvníci i obyvatelé zajištěny potřebné služby. V Západním Městě vzniká zelení lemované centrální náměstí, které bude spolu s centrálním parkem jedinečným místem pro setkávání s rodinou, přáteli či obchodními partnery. Unikátnost a architektonickou výjimečnost Západního Města zdůrazňuje dominanta administrativní části City West, kterou je desetipodlažní objekt ve tvaru diamantu.

Západní Město je výborně dostupnou lokalitou. Vymezují ji známé dopravní tepny Jeremiášova a Rozvadovská spojka, která navazuje na Pražský okruh a plzeňskou dálnici D5. Výborně dostupné je také letiště Ruzyně a centrum Prahy, a to i díky vlastní stanici metra trasy "B", která je umístěna přímo na náměstí. 5 minut chůze je také známé nákupní centrum Zličín s obchody jako je Tesco, IKEA, A3 sport, Takko Fashion, Datart a další.

Centrální park

Hřiště v Britské čtvrti Představte si místo plné zeleně. Oázu kde zapomenete na čas, stres i starosti všedních dní. Kam budete moci bez obav poslat své děti, protože zde nebudou jezdit žádná auta. Místo kde si budete moci jen tak lehnout na deku a prospat se ve stínu stromů, přečíst si své oblíbené noviny nebo si naopak pořádně zasportovat.

 

 

Centrální náměstí

Centrální náměstíAbychom celou oblast Britské čtvrti a City West zcelili, vybudovali jsme zelení lemované centrální náměstí, které bude společně s centrálním parkem poskytovat místním obyvatelům i návštěvníkům příležitosti pro různá setkání či zábavu. Díky řadě služeb, které zde již vznikly či vzniknou, budete mít vše na dosah. Přímo na náměstí byl otevřen nový vstup do stanice metra Stodůlky. Vzhledem k poloze a přítomnosti vstupu do metra lze předpokládat, že se náměstí stane nejfrekventovanější a nejrušnější částí Západního Města.

 

City West

V moderním administrativním centru City West je kladen velký důraz na zeleň. V atriích budov jsou osazeny popínavé rostliny, které kromě estetiky přispívají k vytvoření příjemného mikroklimatu. Součástí administrativních budov jsou střešní zahrady. Uvnitř vnitrobloků se nacházejí nejrůznější vodní plochy a celá řada odpočinkových zón.

 

 

Google Maps x

Uvažujete o koupi bytu?Poradíme Vám s jeho vhodným výběrem. 

Průvodce koupí bytu >>