Navštívili jsme: dětské hřiště na Barrandově

Navštívili jsme: dětské hřiště na Barrandově

15. 8. 2020

Zajímavostí barrandovského hřiště je jeho rozdělení na dvě části. Ačkoli důvody nejspíše budou veskrze praktické (hřiště jsou přetnuté cestou k jednomu z domů), přišlo mi rozdělení minimálně zajímavé. V menší části je houpací koník, pískoviště a pro mě trochu nelogicky umístěný řetězový chodníček. Možná bych upřednostnila spíše nějaký jiný prvek pro nejmenší děti, aby bylo vše pohromadě a tuto část hřiště mohly používat maminky nejmenších dětí bez starosti, že se připletou do cesty rozdováděným starším.

Druhá část hřiště je výrazně rozlehlejší a najdete tam jak prvky pro malé, tak větší děti. Nás zaujala lezecká stěna, která se líbila i dvouleťákovi a zajímavý kolotoč. Skluzavka byla akorát velká, aby se na ní ani menší děti nebály. Velká prolézačka poskytne vyžití větším dětem a s trochou fantazie by mohla posloužit i jako skromná venkovní posilovna. Na hřišti pak najdete klasickou i závěsnou houpačku.

Moc se nám líbily vysazené stromy a keře, které dodávaly hřišti na útulnosti a jednou mu budou poskytovat krásný stín. Ten ale odpoledne zajistí i přilehlý dům, a tak se můžete snadno schovat před pražícím sluncem, což je v létě na dětských hřištích bohužel stále nedostatkové zboží. Na hřišti nechybí ani dostatek laviček, mnoho je jich dokonce právě ve stínu.

Napsala pro vás Simona, máma na plný úvazek.

Kudy na hřiště?

...