Tradice sousedských setkání

Záleží nám na tom, abyste se v místě, které je pro vás domovem cítili skvěle a měli možnost pobavit se jak se svojí rodinou, tak i se svými sousedy. Založili jsme proto tradici tématických akcí, která by vám měla zpříjemňovat život během celého roku.

Rozsvěcení vánočních stromků

3.12.2019 

Britská čtvrť, Prosek Park, Malý háj

Advent je krásný čas, se kterým se pojí příchod vánočních svátků a našeho českého Ježíška. A na něj se těší jak malé děti, tak i dospělí, kteří nezapomněli, jak krásné to bylo, když oni byli malými dětmi a těšili se na okamžik, kdy zazvonil zvoneček oznamující, že Ježíšek právě nadělil dárečky.

S adventem je spojen i krásný vánoční stromeček a v řadě českých měst i tradiční adventní trhy, ze kterých sálá ta správná vánoční atmosféra. Ve Finepu máme tyto svátky moc rádi a řekli jsme si, že tuto naši radost převedeme i do našich rezidenčních lokalit, ve kterých stavíme nové domovy pro klienty dle našeho hesla „Bydlete tam, kde to máte rádi".

Na Malém háji ve Štěrboholech, v Prosek Parku a na Britské čtvrti v pražských Stodůlkách jsme se rozhodli vysadit vánoční stromeček – krásné jedličky. Věříme, že ty v těchto lokalitách budou zdravě růst a celý rok budou obyvatelům lokality zpříjemňovat jejich život. A v předvánočním čase se stanou krásným vánočním stromem, který každoročně rozzáří advent a oznámí příchod svátků.

Letos jsme poprvé pozvali obyvatele, ale i návštěvníky našich rezidenčních projektů na Malém háji, Britské čtvrti i Prosek Parku na zahájení adventu v těchto lokalitách. U stromečků bylo na zahřátí přichystané občerstvení, svařené víno, punč nebo kakao. První koledy si příchozí zazpívali s pěveckým sborem a pro nejmenší byl připraven malý sladký dáreček.

Ochutnávka svatomartinských vín

18.11.2019

Britská čtvrť, Prosek Park, Malý háj

Každý milovník vína se na první polovinu listopadu vždy velmi těší. Přichází totiž konečně ta krásná chvíle, kdy se na Martina otvírají láhve s mladým vínem a každý má tu možnost se radovat z lehkosti i jiskrnosti svěžích vín. Tato vína se vyznačují jemnou ovocnou chutí a vůní například broskve, pomeranče, švestky nebo višní.

Chtěli jsme opět přijít s něčím novým a zajímavým, čím bychom potěšili (ale třeba i příjemně překvapili) obyvatele, ale i návštěvníky našich lokalit. Zároveň jsme tím také rozšířili naše pravidelné „sousedské akce“, které v rezidenčních lokalitách „made by Finep“ pro obyvatele rádi děláme.

A protože slavíme svatého Martina, který přijíždí na (poslední dobou bohužel velmi zřídka) bílém koni, a jde o svátek mladých vín, tak jsme ve spolupráci s místními vinotékami U Sousedů (Prosek) a Bohemia Wine (Stodůlky) připravili v našich lokalitách Prosek Park, Malý háj a Britská čtvrť ochutnávku letošních svatomartinských vín.

Mimo svatomartinská vína jsme nabízeli i svařené víno a kakao. Zdarma jsme v lokalitách nabízeli palačinky, které ideálně nabídku doplnily.

Jsme rádi, že jste dorazili na Britskou čtvrť, do Prosek Parku i na Malý háj a společně s námi si přiťukli na radost ze života, na oslavu našich vín a na blížící se advent.

Napsat zprávu

Zanechte nám prosím své údaje, abychom vás mohli kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR