FINEP noviny

FINEP noviny

..aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti.

Jarní měsíce letošního roku byly u nás ve Finepu primárně ve znamení řady novinek, akcí nebo i služeb, kterými se snažíme zpříjemnit život našich klientů v lokalitách, kde stavíme nové bydlení pro všechny ty, kteří hledají a chtějí bydlet v Praze. Zároveň jsme trhu úspěšně nabídli nový bytový dům, v jehož sousedství se již modeluje i nový městský park. A v neposlední řadě jsme samozřejmě pracovali i na projektech, které plánujeme v letošním roce nebo v dalších letech dát do prodeje. Sami můžete posoudit, jestli a jak moc (dobře) se nám dařilo.

 

Duben

Otevření tram tratě na Barrandově do Holyně
V pátek 8. dubna 2022 byla na Barrandově slavnostně otevřena nejmodernější tramvajová trať do Holyně, a to přestřižením pásky na nové zástavce Náměstí Olgy Scheinpflugové. Toto zde nově vznikající náměstí s byty, obchody, městskou zelení, kompletní infrastrukturou, ale i moderním uměním od českého sochaře Lukáše Raise se po dokončení výstavby stane v následujících měsících a letech jednou z dominant našeho rezidenčního projektu Kaskády Barrandov.
Ve Finepu jsme velkými podporovateli myšlenky a vizí města krátkých vzdáleností, kde hromadná městská doprava je nejenom ekonomicky výhodná, ale i velmi ekologická v místech výstavby nových moderních městských čtvrtí, v tomto případě našeho projektu Kaskády Barrandov. Zprovozněním této trati se završila úspěšná spolupráce Prahy, městských čtvrtí, dopravního podniku a naší společnosti, do které jsme přispěli zajištěním pozemků a vzájemnou koordinací všech prací a postupů v lokalitě.

Otevření konzulátu Mongolska v Hradci Králové
Ve stejný den, jako se slavnostně otvírala tramvajová trať na Barrandově, se o nějakých sto kilometrů východním směrem v Hradci Králové otevřel Honorární konzulát Mongolska. A to za přítomnosti zástupců města Hradce Králové i Královéhradeckého kraje, dále i prvního náměstka Ministra zahraničních věcí Mongolska a zástupců mongolského velvyslanectví v Praze a samozřejmě i samotného honorárního konzula Mongolska v České republice pana Pavla Rejchrta, akcionáře naší developerské společnosti FINEP HOLDING. A kde konzulát sídlí? Odpovědí je, že v Hradci Králové na Eliščině nábřeží 302/29.

Cílem aktivit Pavla Rejchrta je a bude především spolupráce v oblasti rozvoje sportovní, akademické nebo kulturní spolupráce.

Ohniště Malý háj a pamětní deska z kamene pro lípu
Ve spolupráci s vedením MČ Praha Dolní Měcholupy jsme vyřešili výměnu pamětní cedule za bytelnější kamennou desku u stromu v lokalitě Malého háje, který zde byl zasazen v roce 2018 ke 100. výročí vzniku České republiky. Deska byla připravena kamenictvím Obelisk a přeci jen působí daleko krásnějším dojmem a k naší „stoleté“ lípě na Malém háji bude důstojnějším informačním parťákem. A když už jsme byli na Malém háji, tak jsme obyvatelům lokality dali slib, že ještě letos zde dojde k realizaci nové přírodní dráhy pro cyklisty. A nebude to jediná sportovní novinka. Připravujeme zde i venkovní posilovnu pod otevřeným nebem. Malý háj se tak dočká obdobné fitness zóny tak, jak je tomu v jiném našem rezidenčním projektu v Britské čtvrti v pražských Stodůlkách.

A do třetice jsme na Malém háji v dubnu stihli jeden malý projekt. Ve spolupráci s vedením MČ Praha Dolní Měcholupy jsme, i na základě nápadu obyvatel přímo z lokality, vytvořili společné veřejné grilovací místo. To prošlo svou první úspěšnou zatěžkávající zkouškou při pálení čarodějnic a opékání buřtů na konci měsíce dubna.

 

Květen

Nová služba pomoci všem cyklistům
Unikátní cyklostanice, tzv. centrum první pomoci pro cyklisty, koloběžkáře, ale i všechny ty, kteří si své řidičské umění trénují na ovládání kočárků, stejně tak např. i pro vozíčkáře, nově funguje u venkovní fitness zóny v Britské čtvrti.
Toto servisní zařízení, kde máte k dispozici nářadí na běžnou opravu kol, koloběžek, kočárků, odrážedel (prostě všeho, kde najdete nějaký ten šroubek na dotažení či utáhnutí nebo pneumatiky k nafouknutí), využije každý, kdo nemá po ruce ten správný klíč, který zrovna potřebuje k opravě kola, stejně tak v okamžiku, kdy zjistí, že pneumatiky nejsou nahuštěny na optimální tlak.
Stanice, kterou naše společnost finančně zrealizovala a ve spolupráci s MČ Praha 13 a společností CykloHub umístila do našeho rezidenčního projektu Britská čtvrť, je vybavena kvalitním nářadím a díly renomovaných značek opatřených otočnými čepy pro snadnější manipulaci s nářadím, stejně tak i hustilkou s vyztuženou ocelovou hadicí. Součástí servisní cyklostanice je i integrovaný stojan na kolo tak, aby údržba byla maximálně uživatelsky komfortní. Velkým bonusem je zde umístěný QR kód s odkazy na návod či postup na opravu či seřízení.

Na Praze 13 aktuálně najdete i další dvě nové servisní cyklostanice CykloHub. Obě byly zřízeny přímo Městskou částí Praha 13. Jedna stanice je umístěna před radnicí Prahy 13, ta druhá je v Centrálním parku Stodůlky u občerstvení.

Více zde.

Krásné Sakury v Britské čtvrti

V souvislosti s každoroční oslavou Dne Země jsme letos v Britské čtvrti zasadili 65 nových stromů, včetně 10 okrasných Sakur. Tento krásný strom, který má korunu do písmene V, vytvoří zajímavé stromořadí v rohu ulice Klementova a nové ulice Ferrariho, která zde vznikla v souvislosti s aktuálně dokončovanými bytovými domy J1 až J4. Další stromy, např. platany nebo borovice, byly vysázeny nejenom v blízkosti ulice Ferrariho u domů J1 až J4 (etapy Britská čtvrť XI a XII), ale i po celé Britské čtvrti.

Jednu ze Sakur, v rámci aktivit MČ Praha 13 ke Dni Země, pomohl zasadit i starosta této městské části pan David Vodrážka.

Rozhovor Tomáše Pardubického pro Ekonom
Generální ředitel našeho holdingu, Tomáš Pardubický, pro týdeník Ekonom okomentoval dnešní situaci na trhu v rozhovoru, který vyšel počátkem května. Kdo neměl tu možnost si jeho rozhovor se šéfredaktorem týdeníku Petrem Kainem přečíst, tak tomu jsme zde připravili odkaz, kde je rozhovor k dispozici zde.

Nové stromy na Novém Opatově
V úterý 10. května 2022 jsme za spolupráce vedení radnice MČ Prahy 11 vysadili další stromy, které budou součástí nové zeleně a parků. Lokalita Nového Opatova se mění velmi pomalu, my ale věříme, že již brzy budeme moci pokračovat nejen v založení celého parku, ale že zde po letech příprav konečně začneme i s výstavbou více forem bydlení, administrativních ploch, a především také s realizací veřejné vybavenosti, městské zeleně, vodních ploch a též revitalizací ploch okolo vstupního terminálu stanice metra Opatov.

Rozhovor Pavla Rejchrta pro měsíčník Xantypu
O své cestě od juda přes projekty v Praze a Bratislavě až po výstavbu nové městské čtvrti v mongolském Erdenetu a funkci honorárního konzula Mongolska v České republice s redakcí společenského měsíčníku Xantypa hovořil jeden ze zakladatelů našeho holdingu a jeho akcionář Pavel Rejchrt. A věděli jste například, že Pavel Rejchrt hrál nejenom v českých, ale i zahraničních filmech? Celý rozhovor najdete v červnovém vydání Xantypy.

A s koncem května jsme po dlouhé přestávce zaviněné pandemií viru Covid ve firmě opět zorganizovali firemní teambuilding. A stálo to za to! :)

Běžecká škola na Malém háji a v Britské čtvrti
Sousedská setkání, adventní akce, ochutnávky vín na Sv. Martina, oslavy konce nebo začátků školního roku či Dne dětí, stejně tak i řada „happeningu“ k novinkám v lokalitách (např. otevření nového hřiště, spuštění linky MHD, atd.) – to je jen drobný výčet toho, jak podporujeme sounáležitost lidí s místem jejich bydlení v našich rezidenčních projektech. A jsme rádi, že se lidé baví u občerstvení, děti na skákacích hradech nebo u vystoupení klaunů, stejně tak že živá kapela a balónky jsou vždy trefy do „černého“.

I letos přicházíme s novinkami do lokalit, aktuálně na Malém háji a v Britské čtvrti jsme v květnu odstartovali pravidelnou akci „Běháme s FINEPEM“. Na Malém háji je to každé úterý od šesté odpoledne a v Britské čtvrti každou středu. Na účastníky čeká vždy komplexní trénink včetně protažení svalů a závěrečných kompenzačních cvičení, a to za účasti a vedení běžeckých odborníků. Není nad to si zlepšit kondici venku v okolí našich rezidenčních projektů, kde si budete moci vybrat přesně tu běžeckou trasu, kterou budete mít nejraději, a ještě poznáte své sousedy i sousedky.

 

Červen

Nové byty na Britské čtvrti v prodeji a další novinky z této lokality
Dali jsme do prodeje nový bytový dům v Britské čtvrti s pořadovým etapovým číslem XV. Celkem 140 bytů od 1+kk až po rodinné 4+kk čeká na své nové obyvatele. A k bytům jsme přidali pár lokalitních novinek. Především na jižní straně nově prodávaného bytového domu bude navazovat nejenom další městská zeleň i mobiliář, ale především i nové multifunkční sportovní hřiště. To bude vedle např. již dříve realizované venkovní fitness zóny další prvkem do skládačky moderní sportovní infrastruktury celé čtvrti. Samotné sportovní hřiště má být dokončeno v průběhu letních měsíců a je v plánu se začátkem nového školního roku hřiště veřejnosti otevřít.

Zároveň v Britské čtvrti začala i modelace terénu pro nový městský park, jehož součástí je i obnova původního Řipského biokoridoru u ulice Bessemerova. Mobiliář parku (včetně např. plazníku, tedy velkého roubeného truhlíku pro drobné živočichy, broukoviště, hmyzího hotelu nebo budek pro ptactvo) bude z přírodních materiálů. Aktuálně zde již probíhají práce na první etapě části nového zeleného parku, kde vedle stromů, rostlin, luční květeny, travní plochy, bude i naučná stezka nebo smyslový chodník seskládaný z více druhů přírodních povrchů. Po dokončení budou zelené plochy v Britské čtvrti zabírat plochu větší, než je rozloha Václavského náměstí.

A v sousedství nového domu Britská čtvrť XV vyroste mateřská školka. Projekt školky je nyní v přípravě a po získání všech razítek i povolení, začneme školku pro 6 tříd a více než 150 dětí stavět. Ta bude realizována na základě podepsané smlouvy o spolupráci s MČ Prahy 13. Naše společnost zajištuje výstavbu mateřské školky a po jejím dokončení ji předá městské části coby příspěvek investora do rozvoje lokality.
Sousedská setkání v lokalitách

Poslední měsíc školního roku 2021/2022 byl již „tradičně“ i ve znamení našich sousedských setkání v lokalitách, ve kterých stavíme městské byty i infrastrukturu, hřiště, parky. Letošní oslavu konce školního roku jsme zorganizovali v průběhu posledních deseti dní v lokalitách Malý háj, na Barrandově v projektu Kaskády Barrandov a také v rezidenčním projektu Britská čtvrť v pražských Stodůlkách.

Krom tradičně příjemně prožitého odpoledne s rodinou, dětmi, příbuznými, sousedy i návštěvníky lokality si všichni návštěvníci našich sousedských setkání užili dobré jídlo i pití za speciální dotované ceny, hudbu i tradiční nafukovací atrakce a soutěže pro děti. A balónky? Tak ty samozřejmě také nechyběly. A když byl ten konec školního roku, tak jsme letos dětem připravili jedno velké překvapení – tematický program a soutěže s Mimoni – animovanými postavičkami, které umí rozesmát i nejednoho dospěláka :). A děti si to náramně užívaly, o čemž svědčí i fotogalerie z akcí, kterou najdete zde

Pavel Rejchrt, akcionář holdingu, na firemním webu prezentoval i naši firemní filozofii a přístup ke komerčním prostorům, které jsou součástí rezidenčních projektů, které realizujeme. Více informací, včetně důvodů, proč tento postup dodržujeme a jaké vazby tvoříme mezi námi a nájemci, najdete zde.

Média výstup na slovenském trhu
Na úplný závěr měsíce června poskytl náš slovenský ředitel FINEPu SK Borek Simandl rozhovor pro slovenský ekonomický týdeník Trend. Téma bylo jasné – situace na slovenském realitním trhu. Více zde.

Počet prodaných bytů za první pololetí roku 2022
Za prvních šest měsíců roku 2022 jsme prodali celkem 134 bytů.

 

11. 7. 2022