FINEP noviny

FINEP noviny

Aneb posuďte sami, jak se nám dařilo, co jsme organizovali, kde jsme co nového otevřeli a jaké projekty podpořili.

Červenec

Landscape festival

I letos jsme byli partnery projektu, který si dává za cíl zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. V rámci letošního ročníku jsme podpořili realizaci díla Matěje Franka s názvem Monolog (IN-OUT) na pražském Vítkově na cestě z vítkovského památníku k Vojenskému historickému ústavu.

Samotné dílo „Monolog IN-OUT“, jak bylo prezentováno, je akustický lokátor v tzv. předradarové éře při lokaci pohybu nepřátelských letadel nebo dělostřelectva, stejně tak jeho vyznění i smysl můžete najít v inspiraci v jednoduchých naslouchadlech. „Monolog IN-OUT“ byl vytvořen pro soustředěné poslouchání ozvěn města a zároveň i pro objevování malých zvuků v okolí.

No, a celý první letní měsíc „školních prázdnin“ jsme ve firmě zasvětili nejenom dokončovacím pracím, předávkám bytů jako např. na Barrandově či dalších projektech, ale také přípravě startů našich nových rezidenčních projektů. A řada z nás si vybrala svou část dovolené.

Naší filozofií, kterou realizujeme v našich projektech u obchodních / nebytových jednotek, popsal na našich webových stránkách Pavel Rejchrt, který je jedním ze zakladatelů naší společnosti. Kdo tyto informace nemá, tak zde je odkaz.

Srpen

V druhém letním školně prázdninovém měsíci si, pro změnu, vybrala svou dovolenou opět velká část našich kolegů nebo kolegyň. Ti, co neměli dovolenou, tak ti intenzivně připravovali naše akce, které jsme plánovali na měsíc září v našich jednotlivých rezidenčních lokalitách po celé Praze. A v neposlední řadě se i nadále pracovalo na přípravě projektů, které půjdou do prodeje v následujících měsících nebo i letech. Záměrně a musíme dodat, že bohužel píšeme letech, protože v dnešní době trvá průměrná příprava jednoho středně velkého bytového projektu řekněme o 100 bytových jednotkách již deset let. Ano, číslicí 10..., tak dlouze se připravuje v ČR v průměru bytový projekt, kdy potřebujete desítky razítek, schválení, potvrzení, souhlasů a dalších podpisů.

V našem rezidenčním projektu Kaskády Barrandov jsme finišovali nejenom s dokončením první poloviny nového náměstí Olgy Scheinpflugové, ale také s prostorem okolo náměstí. No, a jak se žije na stavbě a se stavbou skoro každý den v týdnu, tak o tom se dozvíte v rozhoru s naším kolegou Petrem Beránkem, který má pod palcem Kaskády Barrandov v následujícím odkazu.

Září

Kde začít s informacemi o tom, co vše a kde se událo u nás v prvním měsíci nového školního roku? Tak to vezmeme hezky popořadě dle jednotlivých termínů :)

V úterý 6. září jsme otevřeli zcela novou venkovní posilovnu a fitness zónu na Malém háji na ploše jednoho tisíce m2. Dát si zde pořádně do těla nebo třeba jen protáhnout ztuhlé svaly – k tomu vám zde nově slouží 15 stanovišť, kdy mnohé z těchto stanovišť můžete využít pro více partií vašeho těla.

A když už jsme zde měli to slavnostní otevření, tak jsme tuto slávu spojili s cyklistickou show Honzy Sladkého. Bylo se rozhodně na co dívat a nad čím žasnout.

https://www.finep.cz/cs/magazin/venkovni-posilovna-maly-haj-otevreni

Hned den na to, ve středu 7. 9., jsme pro změnu se začátkem školního roku udělali pěkné (a naše již tradiční) sousedské setkání v Harfa Parku v parku Podkovářská. Nechyběla zde „klasika“ v podobě skákacího hradu pro děti, fotokoutek pro malé i velké, soutěže o ceny, stejně tak i dobré jídlo a pití.

Ve čtvrtek 8. září 2022 se naše „karavana akcí“ přesunula na Prahu 5 na Barrandov, kde jsme v našem projektu Kaskády Barrandov slavnostně otevřeli nejenom první polovinu náměstí Olgy Scheinpflugové, ale při té příležitosti došlo k odhalení dvou nových uměleckých děl (jedno na fasádě domu, druhé přímo na náměstí) od českého umělce Lukáše Raise. To ale nebylo vše. Barrandov je historicky spjatý s televizí, logicky naše další nová knihobudka v lokalitě musí mít podobu televizního přijímače. Knihobudka a nový informační dotykový infopanel je součástí nového náměstí. Společně s náměstím jsme otevřeli i nové dětské hřiště na konci ulice Werichova u Holyně a v neposlední řadě se poprvé rozezněla i nová zvonička. A ten, kdo vydržel až do konce naší akce, jejíž součástí bylo i vystoupení hudební skupiny PartyLeaders, tak ten si mohl užít premiérové promítání českého filmu v nové relaxační zóně s vodní retenční nádrží, kde jsme vybudovali i prostory pro letní kino.

https://www.finep.cz/cs/magazin/namesti-park-barrandov-otevreni

O víkendu jsme si „odpočinuli“, abychom hned v pondělí 12. 9. v projektu Britská čtvrť otevřeli nové multifunkční sportovní hřiště. Velmi podobné tomu, které jsme již otevřeli na Malém háji nebo v Prosek Parku. A otevřeli jsme ho mistrovsky, protože součástí otevření hřiště byla i show mnohonásobného mistra světa, mistra Evropy i České republiky a světového rekordmana v mnohém Honzy Webra. Ten ukázal, co vše možné, ale i nemožné jde dělat s míčem nebo footbagem neboli česky míčkem hakysákem.

https://www.finep.cz/cs/magazin/sportoviste-britska-ctvrt-otevreni

Hned následující úterý 13. 9. bylo v naší firmě premiérové. Na teprve připravované lokalitě Nový Opatov otevřeli další naši novinku. A to betonový pumptrack, který je ideální jak pro kola, tak i prkna, skejty a i koloběžky (samozřejmě ideálně s helmou a při zachování pravidel, která je třeba na takových drahách dodržovat). Pokřtít nám tuto novinku v blízkosti ulice Starochodovská pomohli nejenom zástupci městské části Prahy 11, ale také skejťáci z Total Board Shopu, kteří to na pumptrackách umí. Zde v lokalitě jsme navázali na další naše aktivity spojené s přípravou projektu a vedle zde již nově vysázených stromů, které dají základ novému parku, jasně ukazujeme, že s rozvojem daného místa to myslíme vážně a jakmile získáme všechna potřebná povolení a potvrzení, tak další naše kroky v realizaci zeleně a volnočasových aktivit zde budou pokračovat. A otevření nového pumptracku se dostalo i do médií.

Ve čtvrtek 15. září jsme byli svědky sázení stromů v projektu Nad Krocínkou, který jsme připravili s koncem měsíce září do prodeje. Zde jsme společně se starostou městské části Prahy 9 zasadili tři ovocné třešně. Tyto stromy zde budou součástí nového městského parku na ploše více než 29 tisíc metrů čtverečných.

No, a v dalším týdnu, v pondělí 19. září jsme se po čase opět potkali s našimi sousedy v projektu Prosek Park na Praze 9 na tradičním sousedském setkání s dobrou zábavou, hudbou, jídlem i pitím.

Však se sami můžete přesvědčit, jaké to na Proseku bylo: https://www.finep.cz/cs/magazin/sousedske-setkani-prosek-2022

Naše akce jsme zakončili den poté, v úterý 20. 9. v Kralupech nad Vltavou, kde jsme místním i přespolním představili naši přípravu rezidenčního projektu, se kterým jde naše společnost mimo Prahu. Naším cílem je nabídnout moderní bydlení všem těm, kteří hledají cenově dostupné bydlení mimo hlavní město s možností velmi rychlé i komfortní dopravy do Prahy. Z našeho připravovaném projektu Rezidence u Vltavy budete od svého bytu v centru Prahy na Masarykově nádraží v kratším čase, než je jedna vyučovací hodina, která trvá 45 minut. Kdo nechce promeškat start prodeje tohoto projektu, má tu možnost se zaregistrovat a všechny novinky se tak dozví ještě dříve, než půjde projekt do prodeje. Více zde.

Souhrnně vždy informace o našich akcích v lokalitách i projektech najdete v našem magazínu na firemním webu. Kdyby to někdo nenašel, zde je přímý odkaz.

Ale to v září nebylo všechno, protože jsme otevřeli i zcela novou kapitolu výstavby v Praze. Tou je naše 16. rezidenční lokalita, kterou jsme pojmenovali Nad Krocínkou. Zde přicházíme s výstavbou, která v sobě ukrývá 80 bytů v osobním vlastnictví ve dvou bytových domech. A k tomu přidáme např. i městský park o ploše větší, než je 29 tisíc m2.

Tradičně více informací, včetně nabídky bytů najdete zde.

A na závěr zde máte tradiční souhrnné číslo našich prodejů za devět měsíců letošního roku. Od ledna do konce září 2022 jsme prodali 200 bytů.


 


 

5. 10. 2022