• Aktuality
  • Nový městský park a dětské hřiště v rezidenčním projektu Nad Přehradou
Nový městský park a dětské hřiště v rezidenčním projektu Nad Přehradou

Nový městský park a dětské hřiště v rezidenčním projektu Nad Přehradou

Všem obyvatelům našeho krásného rezidenčního projektu Nad Přehradou v pražské Hostivaři jsme předali do užívání moderní víceúrovňové dětské hřiště. To má velikost 500 m2 a jeho součástí je i plocha pro dospělé v podobě grilovacího koutku s venkovním grilem od českého sochaře Lukáše Raise a stůl na ping-pong. Celkově jde o unikátní prostor. Ten si mohou obyvatelé lokality dotvořit dle vlastních potřeb a přeměnit jej např. i na komunitní zahradu nebo prostor pro společenské setkávání se.

Ve vnitrobloku rezidenčního projektu jsme vybudovali i městský mobiliář v podobě laviček, odpadkových košů nebo i venkovního stolu. Finální exteriér projektu jsme doplnili i o opěrné zídky, areálové osvětlení, chodníky nebo schodiště. Součástí poslední etapy výstavby bylo i dokončení sadových úprav, vybudování oplocení s brankami, výsadba městské zeleně a rekultivace okolních ploch a jejich přeměna na travnatou plochu.

Moderní městský rezidenční projekt Hostivař − Nad Přehradou je pětietapovým projektem, který jsme ve FINEPu zahájili v roce 2010 a poslední etapu zkolaudovali v listopadu 2017. V celém projektu jsme nabídli 273 bytů v celkem šesti domech. Co byt, to balkón, velká terasa nebo předzahrádka.
Celý rezidenční projekt jsme ve finále dotvořili i velkým městským parkem, jehož součástí jsou nejenom nové dětské hřiště, travnaté plochy se vzrostlou zelení, relaxační místa, ale také zcela nové exteriérové i interiérové prvky v podobě skulptur českého umělce, sochaře Lukáše Raise.

3. 10. 2018