• Aktuality
  • Nová tramvajová trať Sídliště Barrandov – Holyně
Nová tramvajová trať Sídliště Barrandov – Holyně

Nová tramvajová trať Sídliště Barrandov – Holyně

Po deseti měsících od zahájení výstavby tramvajové trati Sídliště Barrandov – Holyně byla v pátek 8. dubna 2022 slavnostně tato trať otevřena, a to přestřižením pásky na nové zástavce Náměstí Olgy Scheinpflugové.

Toto zde nově vznikající náměstí s byty, obchody, městskou zelení, kompletní infrastrukturou, ale i moderním uměním od českého sochaře Lukáše Raise se po dokončení výstavby stane v následujících měsících a letech jednou z dominant rezidenčního projektu Kaskády Barrandov.

Nejmodernější pražská tramvajová trať, která začíná napojením na stávající obratiště Sídliště Barrandov má nyní dvě nové zastávky. Tu první pojmenovanou po manželce českého spisovatele Karla Čapka herečce, spisovatelce i básnířce Olze Scheinpflugové a ta druhá, aktuálně konečná, se jmenuje Holyně. V plánu je ale prodloužení trati až do městské části Praha Slivenec.

Ve Finepu jsme rádi, že město výstavbou i plánováním nových tramvajových tratí pokračuje v naplnění své vize města krátkých vzdáleností, kde je městská hromadná doprava nejenom ekonomicky výhodná, ale i velmi ekologická v místech výstavby nových moderních městských čtvrtí, v tomto případě naším projektem Kaskády Barrandov.  

Máme radost z toho, že otevřením nové tramvajové trati se završila úspěšná spolupráce Prahy, městských čtvrtí, dopravního podniku a naší společnosti, do které jsme přispěli zajištěním pozemků a vzájemnou koordinaci všech prací a postupů v lokalitě. Nová tramvajová linka zde zlepší nejenom dopravní dostupnost obyvatelům lokality, ale i zvýší komfort dopravy.

8. 4. 2022