• Aktuality
  • Nový mural art v Britské čtvrti vznikl na oslavu výročí
Nový mural art v Britské čtvrti vznikl na oslavu výročí

Nový mural art v Britské čtvrti vznikl na oslavu výročí

Britská čtvrť se po patnácti letech od stavby prvních domů dočkala osvěžení své britskosti. Na různých místech náměstí Junkových se před několika týdny začaly objevovat nové grafické motivy inspirované ikonami Velké Británie. Už jste si jich všimli?

Na schodech vedle budovy metra sedí Sherlock Holmes, opodál parkuje typický anglický taxík a třeba u podchodu pochodují Beatles.

Autorem návrhu je studio Vkontextu. „Vycházeli jsme z odkazů a symbolů britské kultury a snažili se tyto momenty kreativně zpracovat tak, aby nepůsobily ohraně ani rušivě, ale naopak prostor vizuálně doplňovaly,“ popsal designér studia Vkontextu Ondřej Vala.

Přímo na místě pak sprejováním strávil několik odpolední a pozdních večerů designér Martin Hirth. Máme u něj jednu specifickou výjimku. „FINEP je historicky jediný klient, kterému realizuji jiné než své vlastní návrhy. Prostě mě to s nimi baví,“ poznamenal, a my jsme velmi poctěni.

Většina využitého prostoru patří dopravnímu podniku, kterému tímto děkujeme za spolupráci. Bez něho bychom se neobešli. Koordinace souhlasů a vyladění návrhů trvaly přibližně rok a půl.

Fotogalerie

Slavnostní odhalení

8. 11. 2023