• Aktuality
  • Rozvíjíme komunitu na Malém háji
Rozvíjíme komunitu na Malém háji

Rozvíjíme komunitu na Malém háji

Malý háj se za poslední roky vyvinul v dobře vybavenou soběstačnou lokalitu, která má na dosah přírodu i velkoměsto. Vedle budování zázemí pro děti nebo sportovce se nyní soustředíme také na společenský život. Snažíme se pomoci místní komunitě, aby se poznávala a setkávala. Náš cíl je stále stejný: V rámci našich projektů chceme vytvářet opravdová sousedství.

Podporujeme zdravý životní styl, protože pevné zdraví je základ všeho. Proto vás na Malém háji pravidelně zveme na vybrané lekce zdarma do Pohybového studia Trio. Sledujte jeho facebookové stránky, každý měsíc je rozpis volných lekcí jiný.

Najali jsme také profesionálního běžeckého trenéra Michala, který každé úterý v 18:30 vyráží z Tria s libovolnou skupinkou místních obyvatel běhat po Malém háji a nejbližším okolí. Stačí jen včas přijít.

venkovní posilovně pod domy F jsme nedávno připojili čerstvě dokončenou trailovou dráhu pro malé i velké. Vytáčet oblouky a zkoušet triky tam může kdokoliv, jen prosím dbejte na svou bezpečnost.

Podporujeme kulturní život

Být pravidelně v kontaktu a předávat si informace je zásadní pro fungování každého společenství. Proto se s vámi každý rok rádi potkáváme na sousedském setkání, které pořádáme většinou na začátku léta, a také pod vánočním stromem, který spolu rozsvěcíme v době adventu. Při těchto příležitostech se našich kolegů můžete na cokoliv zeptat, na cokoliv si postěžovat nebo si jen vychutnat párek v rohlíku za dobrou cenu a poklábosit se sousedy. Letos v létě jsme společně s městskou částí Dolní Měcholupy dokonce přidali k sousedskému setkání i běžecký závod.

Dbáme také na kulturní a společenskou spolupráci s oběma městskými částmi, ke kterým Malý háj patří. Letos jsme sponzorsky podpořili například tradiční společenský ples v Dolních Měcholupech, pálení čarodějnic nebo Setkání za školou, které bylo spojeno s oslavou 730 let od první písemné zmínky o Dolních Měcholupech. Podobně jsme se s radostí přidali k partnerům štěrboholského Grillfestu, kde mimo jiného vystoupila řada místních hudebních interpretů.

Tradičním parťákem přímo na Malém háji je nám také už zmiňovaná kavárna a pohybové studio Trio. Vedle některých cvičebních lekcí podporujeme třeba její Koncert pod okny, kdy si obyvatelé lokality mohou užít živou místní hudební produkci ve svém bezprostředním okolí. Také pomáháme s realizací nejrůznějších sezonních dílniček pro nejmenší, podílíme se na organizaci besed se zajímavými osobnostmi a přispíváme na pravidelná degustační setkání u prosecca.

Jsme moc vděční, že můžeme být součástí komunity v okolí Malého háje a těšíme se na další setkání s vámi v budoucnosti.

Otevření trailové dráhy pod domy F

Sousedské setkání v roce 2023

Běháme s Finepem na Malém háji

Otevření venkovní posilovny

14. 11. 2023