• Aktuality
  • Najděte ztracenou fyzičku při sportování v našich lokalitách
Najděte ztracenou fyzičku při sportování v našich lokalitách

Najděte ztracenou fyzičku

Až se plavky v červnu zeptají, co jste dělali na jaře, už víte, co jim odpovíte? A co vaše kondička? Doběhnete po zimě autobus bez zadýchání? Chtělo by to trochu poladit, že? Připravili jsme pro vás inspiraci, jak a kde se po zimě vrátit do formy.

Venkovní posilovny – aktuální hit

Ve všech našich velkých rozvojových lokalitách dbáme na možnosti sportovního vyžití. S každým dalším projektem se učíme a objevujeme nové preference našich klientů. Největší terno jsme v posledních letech udělali s venkovními posilovnami.

První velkorysé sportoviště pod širým nebem s plnohodnotnými posilovacími stroji jsme vybudovali v Britské čtvrti. Našlo si takovou oblibu mezi milovníky fitness z širokého okolí, že jsme stejný koncept nedávno zopakovali i na Malém háji a v Rezidenci u Šárky. Přístupná jsou samozřejmě zdarma.

Petr Rada vysvětluje obyvatelům Malého háje, jak cvičit na nových strojích

Jak správně cvičit a neublížit si ve venkovní posilovně

Pokud člověk nebyl několik měsíců fyzicky příliš aktivní, je důležité začít pozvolna a postupně zvyšovat tréninkové dávky. Vždy je zásadní se dobře rozcvičit, tedy zahřát se a pořádně protáhnout, aby nedošlo k nepříjemnému zranění. Doporučuji i cviky s gumovými expandery.

Není nutné během jednoho dne cvičit na všech strojích. Většinou se tréninky dělí podle partií. Například v pondělí prsa, biceps, břicho, ve středu záda, ramena, triceps a v pátek nohy a břicho.

Pro dobrý pocit se i já osobně snažím dostat do 45 minut cvičení, kdy prvních 10 minut věnuji warm-upu (zahřátí ) a protahování. Důležité ovšem je, se po celou dobu věnovat skutečně tréninku a nestrávit 70% času na telefonu, jak je v posledních letech u spousty lidí zvykem.

Fitness trenér Petr Rada

Venkovní posilovnu v Britské čtvrti každé úterý navštěvuje profesionální trenér Matěj, který zde vede kruhové tréninky. Náklady platí FINEP.

Na Malém háji pravidelně svolává své cvičenky fitneska Michaela Schneiderová. Podrobnosti se dozvíte přímo od ní.

Cvičení na čerstvém vzduchu má vliv na lepší okysličování krve. V létě se ve venkovní posilovně opálíte, a můžete ji zařadit i do svého širšího tréninkového programu. „Já venkovní posilovny využívám i jako zpestření při vyjížďkách na kole, kdy si udělám patnáctiminutovou přestávku na shyby a pak pokračuji dál,“ upřesňuje trenér Petr Rada.

Venkovních posiloven vyrostla po Praze v posledních letech celá řada. Kam jinam vyrazit vám poradí třeba Kluci z Prahy ve svém videu. Kompletní přehled pak najdete na Mapách.

Trenér Matěj při přípravě na kruhový trénink

Běhání

Jogging je stálice. V loňském roce jsme najali dva běžecké trenéry Simonu Pancíř Švarcovou a Michala Vítů, kteří každý týden vyráží se skupinou místních do okolí našich lokalit Britská čtvrť a Malý háj.

Původně akce na jednu sezonu se pro neutuchající zájem protáhla na dobu neurčitou. Finepí joggeři poctivě trénovali i přes zimu. Každý týden čítá běžecká skupina v průměru asi deset lidí, kteří podle aktuálních okolností uběhnou dva až sedm kilometrů. Trenéři přizpůsobují hodinu pro všechny. „Je to o vcítění se do momentální nálady běžců, aby byl trénink vždy pozitivní. Důležité je podotknout, že nejde o výkon a že to zvládne i začátečník. Nikdo nikomu neuteče,“ podotýká Simona Pancíř Švarcová.

K běhu se může připojit každý i bez nahlášení. Aktuální info k běhání najdete na Facebooku: Malý háj zde a Britská čtvrť tady.

Britská čtvrť

Malý háj

Multifunkční hřiště pro partu

V posledních dvou letech se naše sbírka multifukčních sportovišť povážlivě rozrostla. To první vzniklo před lety na Proseku, od roku 2020 pak postupně přibylo další na Malém háji, v Britské čtvrti a v lokalitě U Šárky.

Vyvinuli jsme pro ně jednotný online rezervační systém, jehož implementaci právě dokončujeme.

Za drobný poplatek, ale i zdarma s dětmi nebo v rámci happy hours si na hřišti můžete zahrát fotbal, tenis, basket a mnoho dalšího.

#

Cvičení zdarma s FINEPem

Běhání v Britské čtvrti
Každou středu od 18:00, od Bistra Britská

Běhání na Malém háji
Každé úterý od 18:00, od kavárny Trio Malý háj

FINEPí lekce v Pohybovém studiu Trio Malý háj
Každý měsíc pro vás FINEP zaplatí něco jiného, sledujte rozpis na Facebooku kavárny

Kruhový trénink s Matějem v Britské čtvrti
Každé úterý od 18:30 ve venkovní posilovně

 

9. 5. 2023