• Aktuality
  • Konec čekání: Harfa se rozroste o další etapu
Konec čekání: Harfa se rozroste o další etapu

Konec čekání: Oblíbená Harfa se rozroste o další etapu

Na Harfě jsou opět k mání nové byty. Po tříleté přestávce uvádíme do prodeje dům S, který vyroste na konci ulice Pod Harfou za křižovatkou s ulicí Kabešova. Deset pater nadzemních a dvě podzemní obsáhnou 100 bytů od 1+kk do 4+kk a 102 parkovacích stání. V pořadí již 9. etapa v této čtvrti je určena do družstevního vlastnictví.

Harfa Park je úspěšný, již léta dobře zabydlený projekt. Vyznačuje se odvážnou moderní architekturou, kdy každá další etapa svědčí o době, ve které vznikala. Nejnovější budovu S navrhli architekti ze studia A.I.P. – Architecture Interior Project. Má jednoduchý obdélníkový půdorys a plynule navazuje na předchozí etapy.

Skvělá občanská vybavenost

V Harfa Parku již našlo svůj domov přes 2000 domácností. Čtvrť má vlastní supermarket, výběrovou kavárnu, dětské hřiště s bistrem a další komerční prostory, kde sídlí řada užitečných obchodů a služeb. V těsné blízkosti se nachází park kolem řeky Rokytky a cyklostezka do centra města.

Místo má skvělé napojení na veřejnou dopravu. Zastavuje tu tramvaj i autobus, dvě trasy metra jsou v dosahu jedné či dvou zastávek. Nejrychlejší spojení do centra Prahy je vlakem z přilehlého libeňského nádraží.

V pěší vzdálenosti byla letos otevřena nová mateřská a základní škola. Po ruce jsou také nákupní Galerie Harfa, NC Fénix nebo třeba vysočanská aréna.

Dostupnější družstevní vlastnictví 

Devátá etapa na Harfě je za poslední tři roky celkově jedenáctá, kterou FINEP prodává do družstevního vlastnictví. Tento staronový druh bydlení si po své renesanci rychle získal popularitu a svou atraktivitu si následně udržel i v době vysokých úrokových sazeb.

Nákup družstevního bytu obnáší složení počáteční jistiny a doplacení zbytku ceny formou nájmu. Klient si nemusí brát hypotéku a neomezuje ho věk. K pořízení bydlení stačí 20 % jeho celkové ceny a následující splátky lze u vybraných projektů rozložit až na 40 let. Po splacení si kupující může byt převést do osobního vlastnictví. Díky kombinaci všech těchto faktorů je tak družstevní vlastnictví celkově dostupnější.

Nové družstevní byty na Harfě najdete zde.

4. 10. 2023