FINEP pomáhá

FINEP pomáhá

Naše pomoc je rozdělena do čtyř různých oblastí.

První, ta nejrychlejší byla a je ta, že tak jako mnozí jsme začali šít roušky (především naše zaměstnankyně). Takže dnes máme „za sebou“ ušité stovky roušek pro zaměstnance holdingu (stavby, klientský servis, atd.) a následně další stovky roušek předané potřebným – Domov seniorů Sene Cura na Malém háji v pražských Štěrboholech.

Další oblast je finanční. Zde jsme nakoupily stovky respirátorů třídy ffp2, ty jsme následně předali na Magistrát Prahy a vybrané městské části pro jejich složky. Např. na Praze 9 jsme tyto respirátory darovali Poliklinice Prosek a Městské policii Prahy 9. A plánujeme v této podpoře pokračovat a nakoupit další respirátory.

V rámci třetí oblasti pomoci přispíváme a pomáháme různým městským částem a Magistrátu HMP zajišťovat obědy pro klíčové osoby (zdravotnictví, hasičský sbor, policie a další). Obědy vaří i naše restaurace Portfolio patřící do FINEP Holdingu a ty zavážíme na Magistrát hl. města Prahy, Prahu 5 a Prahu 11.

A náš čtvrtý pilíř pomoci je postaven na tom, že již několik let působíme v rámci Hospodářské komory ČR, která v těchto dnech vyjednává s vládou celou řadu opatření k zachování pracovních míst, podpory podnikatelům a jejich zaměstnancům a v neposlední řadě apeluje na vládu k zajištění podpory domácí výrobě ochranných prostředků, jako jsou dezinfekce, roušky, rukavice a další. Jejich plošnou dostupnost nejen faktickou ale zejména finanční považuje za základ preventivní ochrany obyvatel.

 

Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme
Pomáháme

Aktualizováno 7. 4. 2020

3. 4. 2020