• Aktuality
  • FINEP noviny, aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti
FINEP noviny, aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti

FINEP noviny, aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti

Leden 2020

V prvním měsíci letošního roku jsme zveřejnili naše ekonomické výsledky za uplynulý rok 2019. Byli jsme jen o pár bytů druzí největší; zájemcům o nové domovy jsme postavili 654 bytů a rodinných domů v celkové ceně přes 3.14 mld. korun bez DPH.

Souběžně s tím jsme zveřejnili i čísla a data z našich projektů na Slovensku a v Mongolsku. V Bratislavě jsme prodali 126 bytů v nominální hodnotě 20 588 318 Euro (opět bez DPH) a v druhém největším mongolském městě Erdenet jsme dokončili již 510 bytů a v letošní první polovině roku zde chceme dokončit dalších 75 bytových jednotek.

Kdo má zájem, více informací o našem hospodářském výsledku v roce 2019 najde v sekci pro média, kde je uvedená tisková zpráva.

Zároveň jsme v lednu odprezentovali i náš nově připravovaný projekt Nový Opatov. Zde na současném brownfield prostoru okolo stanice Opatov vznikne zcela nové centrum Prahy 11 s 8 400 m2 veřejné vybavenosti. Přineseme do lokality unikání řešení nakládání s vodou, bude zde nový potok, vodopád a přírodní vodní plochy s rostlinami a živočichy. Součástí projektu je i výstavba 414 nových bytů v osobním i družstevním vlastnictví, stejně tak zde myslíme i na formu nájemního bydlení. Vedle bytů zde postavíme i moderní kancelářské prostory s plochou 34 900 m2.

Více informací o projektu, který intenzivně připravujeme najdete na webových stránkách www.novy-opatov.cz

 

Únor 2020

V roce 2011 jsme na trh uvedli novou formu družstevního vlastnictví v novostavbách, a za ty roky jsme předali již přes 1 500 bytů novým družstevníkům a další stovky bytů se nyní staví ve více pražských lokalitách. Během února jsme dokončovali další družstevní byty v bytových domech na Malém háji, které jsme v dalším měsíci začali předávat jejich majitelům.

Více informací o družstevním bydlení najdete jak na našem webu, tak i na www.druzstevnibydleni.cz

A nyní patříme i mezi první developery, kteří již začali s výstavbou domů od počátku zamýšlených pro nájemní bydlení.  Věříme, že se to stane budoucím fenoménem dalšího vývoje rezidenčního trhu u nás, minimálně v Praze. Pro budoucí nájemní bydlení již dnes stavíme nájemní dům na pražském Barrandově v našem rezidenčním projektu Kaskády Barrandov. Byty od počátku připravujeme pro nájemní bydlení 21. století, jejich interiéry budou plně vybaveny a připraveny k okamžitému nastěhování nájemníků. A to včetně elektrospotřebičů a dalšího bytového vybavení a doplňků. A protože dům projektujeme a vymýšlíme od počátku jako nájemní projekt, tak součástí domu budou i velké sdílené prostory, stejně tak jako i například prostory určené pro správce a správu budovy. Samozřejmostí budou i parkovací stání (včetně přípravy pro nabíjení elektromobilů), místnost pro kola nebo kočárky. A většina moderních nájemních bytů bude mít svůj balkón nebo terasu.

Kdo má zájem, tak více informací o našem pohledu na moderní nájemní bydlení najde např. v rozhovoru generálního ředitele naší firmy Tomáše Pardubického pro E15 na jejich webu.

No a máme ve firmě také malé jubileum, letos totiž slavíme 25 let od vzniku firmy. A máme k tomu řadu zajímavých čísel i dat, se kterými se s vámi rádi podělíme v samostatném článku, který již brzy zveřejníme na našich webových stránkách.

 

Březen 2020

I naši firmu zasáhla aktuální pandemie koronaviru, trh prodeje bytů se zpomalil, ale u nás se rozhodně nezastavil. Fungujeme, připravujeme nové projekty, podepisujeme smlouvy o dílo, získáváme potřebná potvrzení a razítka pro naše projekty, pracujeme z kanceláří, stejně tak i „online“ v rámci home office, kdy využíváme moderní komunikační technologie.

Hned pár dní po vypuknutí pandemie a vyhlášení nouzového stavu v ČR jsme na trh uvedli naši novou službu, kterou jsme i sami vyvinuli ve velmi krátké době. Jde o službu e-Setkání. Ta je plnohodnotnou alternativou osobního setkání, která prostřednictvím naší online aplikace umožňuje sdílet informace, prezentace, vizualizace, plánky atd. stejně, jako kdybyste seděli s obchodníkem u nás v klientském centru osobně u stolu. A máme obrovskou radost, že naši klienti tuto službu již využívají.

Více o našem E-Setkání najdete např. i na videu zde.

Naše činnost se nijak nezastavila ani v druhé polovině března. Za splnění všech hygienických a dalších doporučovaných podmínek, jsme v posledních 14 dnech v březnu předali klientům více než 140 jejich bytů v osobním vlastnictví v našem projektu Malý háj a byly podepsány smlouvy téměř ke všem moderním družstevním bytům, také na Malém háji.

Jak to aktuálně na Malém háji vypadá se můžete přesvědčit na fotografiích níže.

Malý háj
Malý háj
Malý háj

Výstavba našich rezidenčních projektů nebyla nikde přerušena.

Vedle naší standardní činnosti jsme ušili přes tisíc roušek pro zaměstnance našeho holdingu (stavby, klientský servis, atd.) a následně další stovky roušek jsme předali potřebným, např. do Domova seniorů Sene Cura na Malém háji v pražských Štěrboholech.

Pro naše zaměstnance jsme nakoupili respirátory třídy ffp2, další stovky těchto respirátorů jsme předali na Magistrát Prahy a několika městským částem pro potřeby jejich složek. Na Praze 9 jsme respirátory předali Městské policii Prahy 9 a též Poliklinice Prosek.

Roušky všem
Roušky všem
šijeme roušky

Zároveň jsme pomáhali městským částem a Magistrátu HMP zajišťovat obědy pro dnes velmi důležité osoby (zdravotnictví, hasičský sbor, policie a další) prostřednictvím naší restaurace Portfolio patřící do FINEP Holdingu.

 

A pro další měsíce připravujeme nové projekty, které spustíme do prodeje.

14. 4. 2020