FINEP noviny

FINEP noviny

aneb jaké byly uplynulé tři měsíce v naší společnosti.

Červenec

S příchodem letních měsíců jsme nezaháleli a nadále pracovali na přípravě nových projektů a též i na hledání a náboru nových kolegů i kolegyň. Pozice, které aktuálně hledáme najdete vždy na našem webu v sekci Zaměstnání.

Nezaháleli jsme ani na Opatově. Tedy na projektu Nový Opatov, který jsme představili v roce 2020. Ten, po získání všech těch desítek razítek a potvrzení, přeměníme z dnes velmi nepřívětivého okolí stanice metra Opatov na moderní městskou čtvrť. Po dokončení zde najdete nejenom městské bydlení nebo i novou práci v administrativních budovách, ale především též i obchodní jednotky, služby a hlavně kompletně revitalizovaný velký městský park plný zeleně a stromů včetně nově vytvořených vodních ploch. A jako první, malý, zárodek budoucího velkého parku jsme na Opatově v blízkosti terminálu metra vysadili prvních pět vzrostlých stromů. Ty, společně s první částí parku o velikosti 230 m2, jsou jen velmi „malou ochutnávkou“ z celkové plochy zeleně v rámci celého projektu Nový Opatov. Ta bude mít ve finále výměru okolo 37 000 m2, což odpovídá cca 50 % celkové plochy nově vznikající městské čtvrti. Nevznikne zde nejen velký městský park a alej s více než 425 nově vysázenými stromy, ale i přírodní louky a také téměř 2 000 m2 vodních ploch s vegetací. Připočtěte k tomu ještě i budoucí travnaté plochy pro sport nebo relaxaci i zelené střechy pro příjemnější klima v místě a můžete si být jistí, že zeleň zde obklopí každého, kdo zde bude bydlet, pracovat nebo do míst zavítá za nákupem či zábavou.

A aby toho nebylo málo, tak restaurace v přízemí Lannova paláce Portfolio restaurant opětovně obdržela ocenění The Travelers’ Choice Award za rok 2021. The Travelers’ Choice Award získává od Tripadvisoru podnik, který jeho zákazníci pravidelně oceňují vysokým hodnocením. I v nelehké době tak naše restaurace opět potvrdila svou pozici a dobré jméno nejenom v České republice, ale i ve světě, a patří tak do oceňovaného klubu deseti procent nejlepších restauračních podniků registrovaných v celosvětové sítí Tripadvisoru.

V online mediálním světě se během léta objevil přepis rozhovoru s naším generálním ředitelem Tomášem Pardubickým, který v tištěné podobě vyšel v červnovém čísle magazínu Estate. Tak kdo si nepřečetl na křídovém papíře, nyní má tu možnost zde.

 

Srpen

Srpen byl ve znamení olympiády a my měli tu obrovskou radost, že tři úspěšní čeští medailisté z poslední letní olympiády jsou zároveň i našimi klienty. Fandili jsme všem sportovkyním i sportovcům a ze všech medailí a sportovních výsledků jsme měli ve firmě velkou radost. A jmenovitě Jiřímu Prskavcovi, Lukáši Krpálkovi i Lukáši Rohanovi jsme poděkovali za krásnou reprezentaci naší země na Olympijských hrách v Tokiu.

Jirka a oba Lukášové si u nás v uplynulých měsících zakoupili nový byt. My si toho velmi vážíme a jsme moc rádi, že si vybrali byt v našich pražských rezidenčních lokalitách, které se jim líbí. Jiří Prskavec, Lukáš Krpálek a samozřejmě také i Lukáš Rohan doplnili další úspěšné sportovce i sportovkyně, kteří si pořídili byty od Finepu. A nás to velmi těší.

Jsme vyprodáni. Poprvé za více než 26 let, co je Finep na trhu, jsme neměli v nabídce k prodeji ani jeden byt. To, na co jsme týdny, měsíce i roky neustále upozorňovali, se bohužel stalo v danou chvíli realitou. Od roku 2005 způsobuje stále se zmenšující počet vydaných povolení pro nové byty nejenom obrovský přetlak poptávky nad nabídkou, ale také i to, že nabídka nových bytů na trhu je malá, mizivá a v daný okamžik i žádná. A to nejenom u nás, ale celkově na trhu. V ČR máme téměř dvacet typů stavebních řízení, deset typů povolovacích procesů, někdy je potřeba až 48 razítek a získat povolení pro jeden středně velký developerský projekt o 100 bytech trvá v průměru 8 (v lepším případě) až 10 let! Nemůžeme se pak vůbec divit, že v žebříčku Doing Business, který vydává Světová banka, je Česká republika až na 157. místě ve světě.

 

Září

Generální ředitel Tomáš Pardubický komentoval aktuální situaci v developmentu, včetně toho, jaký bude další jeho vývoj ve svém rozhovoru pro deník E15. Kdo si nestačil rozhovor ze začátku září přečíst v tištěné podobě, zde má další příležitost se seznámit s jeho obsahem.

A v neposlední řadě jsme měsíc září věnovali nejenom přípravám prodejů nových bytů v rámci našich pražských rezidenčních projektů, ale také startu předávání nově dokončených bytů našim klientům v několika rezidenčních domech, které byly zkolaudovány a připraveny k předání do užívání. I to je naše práce, kterou naše starost o klienty ale stejně nekončí. Na trhu nabízíme velmi nadstandardní 3letou záruku a pro nás je důležité, aby si klient, nyní již majitel nebo majitelka bytu svůj nový domov užívali a žilo i bydlelo se jim v projektech hezky a byli zde spokojení, sami nebo se svojí rodinou.

Tak takové byly další tři měsíce v naší firmě :).

11. 10. 2021