FINEP noviny

FINEP noviny

Říjen

V měsíci říjnu jsme smluvně rozšířili naše aktivity v Mongolsku. Vedle naší, již tradiční, výstavby moderní městské čtvrti v druhém největším mongolském městě Erdenet, jsme nově uzavřeli smlouvu s městem Bulgan a zahájíme zde výstavbu 700 nových městských bytů. Podpisu této smlouvy se účastnil, coby host, i dvojnásobný olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek, který Mongolsko navštívil v rámci oslav vzniku naší republiky na české ambasádě v Ulánbátaru.
Dnes je naše společnost nejvýznamnějším investorem v česko-mongolské spolupráci a s tím souvisejí i další naše plány v Mongolsku. Jaké? Tak to si můžete připomenout z rozhovoru Pavla Rejchrta pro web forbes.cz, který vyšel v prosinci 2021.

 

Listopad

Začínal Advent, a tak jsme opět rozsvítili vánoční stromečky v našich lokalitách. Ke stávajícím (Britská čtvrť, Malý háj, Prosek Park) jsme přidali i dvě další naše lokality: Harfu a Kaskády Barrandov. Již pár let spojujeme rozsvícení vánočních stromů s vánočním setkáním našich lidí z firmy s obyvateli v lokalitách nad nabídkou dobrého vánočního pití i nějakých těch dobrot, zpěvem koled a obecně těšení se z příchodu vánočních svátků. Bohužel letos to z důvodu epidemiologické situace nebylo možné, přesto jsme se rozhodli udělat radost všem, kteří mají tyto svátky rádi. Nejenom dospělákům, ale hlavně dětem. Minimálně pohled na hezký a krásně svítící vánoční stromek v místě, kde bydlím, tak udělal každému radost a připomenul mu, že za pár dní přijde Ježíšek. Věříme, že ten letošní Advent 2022 už bude zase takový, jaký jej známe po mnoho let – tedy za zpěvu koled, se svařeným vínem v rukou a s úsměvem na tváři venku pod rozsvíceným vánočním stromem.

V našem projektu Rezidence Pergamenka v pražských Holešovicích jsme umístili informační tabuli s historií daného místa. Tak nejen noví obyvatelé našeho rezidenčního projektu, ale i návštěvníci, co sem zavítají, pocítí, že místo má svého génia loci a minulost. Tu mimo jiné připomínáme například i použitím původních, citlivě repasovaných prvků železných konstrukcí původních budov v prostorech mezi domy.

 

Prosinec

Se začátkem prosince jsme přišli s kvízovou otázkou. Víte, která naše další lokalita má svou knihobudku? A výhercem se stal ten, kdo odpověděl že je to náš projekt Malý háj v Praze Štěrboholech.  Vznik nové knihobudky jsme „oslavili“ na sociálních sítích i krátkým, ale věříme, že nejenom hezkým, ale i šikovným videem.

Tuto knihobudku jsme nechali vyrobit přesně na míru pro prostředí, do kterého je zasazena. Proto je vyrobena z cortenového plechu a masivního dřeva, který je pro design našeho Malého háje typický. Samotný cortenový plech bude nyní procházet procesem cíleného zreznutí, díky čemuž postupně splyne s dalšími prvky v okolí. A jak jsme psali na sociální sítě, tak té naší nové knihobudce přejeme dlouhý život a rezidentům na Malém háji spoustu dobrého čtení. A jen doplňujeme, že z výše uvedeného není třeba hlásit, že je něco špatně s budkou, že ta plechařina rezne a zrezne.

 

No, a konec roku jsme zakončili na počtu 807 prodaných bytových jednotek v České republice.

Takové byly další tři měsíce v naší firmě. Rok 2021 je minulostí a FINEP i v roce 2022 přijde na trh s novou nabídkou bytů jak v osobním, tak i moderním družstevním bydlením v Praze. A připravujeme i další projekty s nájemním bydlením.

 

5. 1. 2022