Finep novinky

Finep novinky

Leden
V lednu jsme sečetli naše prodeje za celý rok 2020. A byl to pro nás silný prodejní rok, kdy jsme ve složitých podmínkách a komplikované době obstáli velmi dobře. A to prostřednictvím jak široké nabídky bytových jednotek ve stávajících rezidenčních projektech, tak i díky novým lokalitám, ve kterých jsme začali prodávat v Praze byty. Soustředíme se, prostřednictvím nabídky více forem bydlení, na větší dostupnost bydlení v Praze. V druhé polovině loňského roku se nám podařilo, po dlouhých přípravách, desítkách získaných razítek a potvrzení, dát na rezidenční trh odpovídající nabídku bytů. A tomu, ve finále, pak odpovídaly i naše prodejní čísla.

Leden je i čas, kdy se prezentují plány na rok nový a hodnotí se ten rok právě skončený. Náš generální ředitel Tomáš Pardubický to vše zhodnotil a plány prezentoval v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

A do schránek našich klientů v lokalitách putovalo první vydání našeho Finepnovinovníku.

 

Únor
Avizovali jsme vydání nové emise zajištěných dluhopisů. Emitentem těchto zajištěných dluhopisů bude společnost FINEP BARRANDOV ZÁPAD k.s, která již v minulosti v roce 2016 úspěšně vydala emisi dluhopisů, které byly řádně splaceny v půlce roku 2020.

V únoru jsme finišovali s přípravou nových projektů pro zahájení prodejů na jaře 2021. A s koncem měsíce jsme opět vylepšili naši platformu e-Setkání. Ta je nástrojem pro online setkávání v pandemické době v reálném čase a prostřednictvím které si můžete vybrat novou nemovitost, stejně tak i vyřešit své klientské změny u bytové jednotky s naším interiérovým poradcem.

Náš CEO Tomáš Pardubický poskytnul rozhovor měsíčníku Forbes, který se věnoval jak naší vlastně již 26leté historii na trhu, tak i plánům, změnám i problémům, kterým dnešní rezidenční trh musí čelit. Rozhovor následně vyšel v březnovém vydání.

Měli jsme i velké želízko v ohni v tradiční soutěži „Best of Realty – Nejlepší z realit 2020“. Zde se náš rezidenční projekt Prosek Park XIII dostal mezi samotné finalisty v kategorii rezidenčních projektů.

 

Březen
Měsíc knihy byl u nás ve znamení startů tří rezidenčních projektů. V březnu tak u nás rozhodně neplatilo, že „březen, za kamna vlezem“ :). Podařilo se nám opět rozšířit nabídku dostupnosti bydlení v Praze, když jsme na Barrandově dali do prodeje 57 družstevních bytů v rámci již 15. etapy projektu Kaskády Barrandov. A souběžně s tím i 72 bytů pro vlastnické bydlení v architektonicky velmi zajímavém bytovém domě ve tvaru téměř rovnostranného trojúhelníku pod etapovým číslem XVI.

A pěkně zaokrouhlený počet bytů jsme uvedli na trh i v naší v loňském roce nové rezidenční lokalitě na Praze 6. Tři bytové domy s celkem 100 byty v osobním vlastnictví najdete ve čtvrté etapě projektu Rezidence U Šárky. Všechny naše březnové novinky najdete v naší sekci aktuality.

A za první tři měsíce roku 2021 jsme na trhu prodali celkem 334 bytových jednotek.

 

Tak takové byly první tři měsíce roku 2021 ve společnosti FINEP. Jak u nás vypadaly jarní měsíce zjistíte se začátkem července, kdy vám přineseme další shrnutí.

7. 4. 2021