Finep novinky

Finep novinky

Říjen

Na trh jsme uvedli 121 nových družstevních bytů v rámci již 13. etapy výstavby na Britské čtvrti. Architektonicky velmi zajímavý dvojdům je další zajímavou budovou do mozaiky naší výstavby v lokalitě, která v současnosti patří mezi nejmodernější pražské nové čtvrti. Naše Britská čtvrť zároveň, vedle dětských hřišť, venkovní fitness zóny, parků a velkých travnatých ploch, obchodů a řady služeb, nabízí i možnost jistě zajímavých pracovních příležitostí v sousedním administrativním komplexu City West.

V oblasti nájemního bydlení jsme v říjnu udělali velký krok. Společně se Zeitgeist Asset Management jsme trhu dali informaci o prodeji našeho prvního bytového domu určenému přímo na nájemní bydlení. Na Barrandově tak od poloviny roku 2021 bude k dispozici šest desítek moderních bytových jednotek určených pro nájemní bydlení 21. století. Nájemníci vedle komfortně vybavených bytů si budou moci užívat i široké nabídky doplňkových služeb spojených s jejich bydlením.

Listopad

I v „dušičkovém“ měsíci jsem se a po sedmi letech jsme se vrátili do naší rezidenční lokality na Harfě. Zde jsme v rezidenčním projektu Harfa Park odstartovali prodej bytů v osobním (62 nových bytů), stejně tak i v družstevním vlastnictví (105 bytových jednotek) v architektonicky velmi zajímavých dvou bytových domech, které jsou rozdělené na samostatné bytové věže. Dům s osobními byty má věže dvě, ten družstevní tři. A v každé z věží nabízíme i exklusivní mezonetové byty. Ty najdete v posledních patrech a mají krásné velké terasy, kdy v ceně jsou i krásné panoramatické výhledy na velkou část Prahy.

V listopadu byl náš FINEP i jedním z generálních partnerů kontinentálního šampionátu v judu, který se uskutečnil v Praze v termínu 19. - 21. listopadu 2020 v O2 aréně. Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na organizaci jedné z letošních největších sportovních akcí, která téměř po 20 letech opět přivítala ty nejlepší z nejlepších judistů starého kontinentu v České republice.

V listopadu jsme společně se společností Rohlik.cz zrealizovali náš první Rohlik Point, výdejní box společnosti Rohlik.cz, v naší rezidenční lokalitě Prosek Park. Chceme tyto moderní služby (včetně již existujících výdejních Z-BOXů od Zásilkovny na Malém háji, Prosek Parku, Kaskádách Barrandov, Harfa parku a na Britské čtvrti) nadále rozšiřovat a plánujeme instalace výdejních boxů i v našich dalších lokalitách. A také jsme instalovali i první AlzaBox, opět na Proseku.

A na naší letošní rezidenční novince na Praze 6 v projektu Rezidence U Šárky jsme dali nově do prodeje dalších 102 bytových jednotek v družstevním vlastnictví. Všechny tyto nové byty budou součástí městského lesoparku, který zde vznikne společně s novou výstavbou. Rezidence U Šárky je bytový projekt v Praze, který v sobě propojí kvalitu moderního městského bydlení s přírodou. A to díky městské zeleni a přírodě, kterou budou nové domy obklopeny.

Aktuální nabídku volných bytů v tomto projektu najdete zde.

Prosinec

Adventní čas jsme zahájili ozdobením našich vánočních stromečků v lokalitách a jen nás mrzí, že jsme letos vlivem aktuální situace spojené s COVID 19, nemohli udělat naše již tradiční „sousedské setkání“ přímo pod stromečkem. A společně s obyvateli našich lokalit zde zahájit čas adventu. O to více, věříme, si to užijeme v roce 2021, kdy plánujeme umístění dalších „vánočních“ stromů v našich rezidenčních lokalitách.

I v prosinci jsme na trh uvedli další dva rezidenční projekty. Jmenovitě šlo o druhou a zároveň poslední etapu komorního projektu v Karlíně s názvem U Sluncové. Ve dvou pětipatrových bytových domech, kde na každém patře je maximálně šest bytů a přízemní byty mají velmi velké předzahrádky bylo v nabídce celkem jen 53 bytových jednotek. A v naší Britské čtvrti jsme do prodeje dali již 14ctou etapu s 93 byty ve dvou bytových domech.

Nabídku skvělých bytů v Karlíně najdete zde.

A volné byty z moderní Britské čtvrti si můžete vyhledat zde.

A celkově jsme prodali 925 bytových jednotek za celý rok. A to ve všech formám dnešního moderního bydlení. Od vlastnického bydlení, přes družstevní bydlení (které v letošním roce u nás slaví deset let od prvního našeho projektu s družstevními byty) až po nové nájemní bydlení, kdy si od léta letošního roku bude moci nájemce pronajmout i plně vybavený moderní byt na Barrandově. Pro dostupnou nabídku různých forem bydlení, včetně i financování bydlení, jsme v roce 2020 toho už více udělat snad ani nemohli.

Tak, takové byly poslední měsíce u nás v loňském roce 2020.

13. 1. 2021