• Aktuality
  • Finep v Mongolsku: Pavel Rejchrt jmenován honorárním konzulem Mongolska v ČR
Finep v Mongolsku: Pavel Rejchrt jmenován honorárním konzulem Mongolska v ČR

Finep v Mongolsku: Pavel Rejchrt jmenován honorárním konzulem Mongolska v ČR

Pavel Rejchrt, jeden ze zakladatelů holdingu FINEP, si za více než deset let svého působení v Mongolsku vydobyl obrovské osobní i profesní renomé a dostalo se mu za to uznání, stejně tak i vysokého ocenění. Panu Rejchrtovi byl Ministerstvem zahraničních věcí České republiky udělen souhlas k výkonu funkce honorárního konzula Mongolska v České republice pro konzulární obvod tvořený územím krajů Královehradeckého, Pardubického, Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského se sídlem v Hradci Králové.

Jmenovací dekret převzal Pavel Rejchrt z rukou konzula Mongolska pana Uuganbayar Davaasambuu v prostorách mongolského velvyslanectví na Praze 6. Pavel Rejchrt je za 70 let spolupráce a diplomatických vztahů mezi zeměmi prvním honorárním konzulem Mongolska u nás.

Zároveň Pavel Rejchrt obdržel z rukou zástupců velvyslanectví Mongolska i mongolské vyznamenání POLAR STAR. Jde o nejvyšší možné vyznamenání, které může obdržet cizí státní příslušník coby ocenění spolupráce a za svou činnost pro a v Mongolsku.

 

Naše developerské aktivity v Mongolsku

V Mongolsku jsme od roku 2013 postavili, předali do užívání nebo zahájili výstavbu tisícovky bytů. Ty stavíme v Erdenetu, kde pod naší taktovkou vzniká moderní městská čtvrť s evropskými standardy a infrastrukturou. Investice do čtvrti Euro Eko Tugul v Erdenetu, které realizujeme v rámci konsorcia Ikh Khaadyn Tsuvva z pozice vůdčí firmy, nesměřují jen do domů a bytových jednotek, ale i do nových služeb přímo v lokalitě a úpravy okolí bytových domů s městským mobiliářem. Již zde bylo například otevřeno lékařské středisko, supermarket, řeznictví, stejně tak i restaurace s českým pivem (jako jediná v regionu zde točí 12° plzeňské pivo) nebo nově v letošním roce i fitness centrum. A další řada nových služeb zde čeká na své otevření s plánovaným dokončováním dalších bytových domů nebo retail prostorů.

Aktuálně máme v Mongolsku ve výstavbě dvě nové etapy s 240 byty. Ty budou dokončeny v letošním roce, včetně dalších obchodních a komerčních prostor.

„Na pozemcích, které v Erdenetu vlastníme, plánujeme výstavbu ještě další tisícovky bytů do konce roku 2027. Ty budou tvořit, včetně obchodů a dalších prostor novou městskou čtvrť v druhém největším mongolském městě. Na tuto spolupráci chceme navázat dalšími projekty,“ komentuje plány pro další roky Pavel Rejchrt, akcionář českého holdingu FINEP, který je zodpovědný za zahraniční investice holdingu na Slovensku v Bratislavě a v mongolském Erdenetu.

22. 6. 2021