• Aktuality
  • FINEP a našich 25 let na trhu v řeči čísel
FINEP a našich 25 let na trhu v řeči čísel

FINEP a našich 25 let na trhu v řeči čísel

Náš firemní příběh se začal psát před 25 lety s prvním rezidenčním projektem hotelu přestavěného na menší byty v Praze 4 na Zeleném pruhu.

Na přelomu století se u nás objevil první větší projekt na Barrandově (kde úspěšně stavíme do dnešních dní) s více než 250 byty. Do „první ligy“ největších českých developerů jsme se dostali před 15 lety s projektem Trojský vrh, kde jsme postavili téměř 700 bytových jednotek.

A pak přišly na řadu projekty s byty i rodinnými domy, které etapovitě rozvíjíme do dneška. Díky nám tak v Praze vznikají nové městské čtvrti s kompletní moderní městskou infrastrukturou a službami. Jde o Novou Harfu a Harfa Park, Prosek Park, Britskou čtvrť se sousední administrativní čtvrtí City West nebo Malý háj v pražských Štěrboholech. Nemůžeme opomenout ani naše Kaskády Barrandov, náš aktuální projekt v pražských Holešovicích Rezidence Pergamenka s nově nabízenou druhou etapou bytů nebo i Novou Elektru v pražském Hloubětíně.

Byty i rodinné domy jsme též realizovali v projektech Nad Přehradou v Hostivaři, v Rezidenci Císařka, v projektu Na Hvězdárně na Praze 5 nebo v Bydlení Mazanka na Praze 8 či Na Fialce v městské části Praha 6. Když všechny naše realizace rezidenčních projektů sečteme, tak jsme vyprojektovali a postavili přes 13 tisíc bytů a 210 rodinných domů.

..To jsou naše výsledky za 25 let existence Finepu.

A nezapomínejme ani na to, že jsme v roce 2011 přišli na trh s moderní a velice úspěšnou variantou družstevního bydlení. Zde se blížíme k metě 2 tisíc prodaných družstevních bytů. A příští rok na Barrandově uvedeme do života novinku, plně vybavený dům určený pro nájemní bydlení.

Pokud si řekneme, že co byt, to dva obyvatelé (samozřejmě víme, že obyvatelů na jeden byt je často více), tak jednoduchou matematikou můžeme napsat, že jsme postavili pěkně velké město pro 26 tisíc jeho obyvatel. My ve Finepu ale věříme, že jsme dali nový domov více lidem, než jen těm 26 tisícům obyvatelům. Snad nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že v našich bytech bydlí a každodenně žije přibližně 40 tisíc obyvatel. Možná, že i více. Každopádně věříme, že je to krásné číslo.

Když jsme u těch čísel, nemůžeme zapomenout ani na skoro 110 tisíc m2 hrubé podlažní plochy našich moderních administrativních ploch v City West na Západním městě. A třeba komunikací, těch silničních, jsme v rámci výstavby našich rezidenčních projektů postavili přes 121 tisíc m2. Nové chodníky a náměstí by se vešly na plochu téměř 118 tisíc m2 a samotná venkovní parkovací stání zabírají plochu 40 006 m2. Městkou zeleň, kterou jsme zrealizovali v rámci naší výstavby, najdete na ploše 42 hektarů, což je bez dvou hektarů rozloha Vatikánu. A připočtěte si k tomu přes tři tisíce zasazených stromů a např. více než tisíc laviček, kterými jsme osadili naše rezidenční projekty.

Těch zajímavých čísel za naše čtvrt století máme samozřejmě více a rádi vás s nimi seznámíme v rámci dalších aktualit, které pro vás připravujeme. Stejně tak se můžete u nás v letošním roce těšit na nové nabídky moderních městských bytů i rodinných domů v Praze. Vedle pokračující výstavby v již zavedených projektech připravujeme výstavbu i v několika zcela nových pražských lokalitách.

Na dalších 25 let jsme velmi dobře připraveni a těšíme se na nové výzvy, které jsou spojené s prací, která nás ve Finepu baví.

23. 4. 2020