Advent u Finepu

Advent u Finepu

Advent je krásný čas, se kterým se pojí příchod vánočních svátků a našeho českého Ježíška. A na něj se těší jak malé děti, tak i dospělí, kteří nezapomněli, jak krásné to bylo, když oni byli malými dětmi a těšili se na okamžik, kdy zazvonil zvoneček oznamující, že Ježíšek právě nadělil dárečky.

S adventem je spojen i krásný vánoční stromeček a v řadě českých měst i tradiční adventní trhy, ze kterých sálá ta správná vánoční atmosféra. Ve Finepu máme tyto svátky moc rádi a řekli jsme si, že tuto naši radost převedeme i do našich rezidenčních lokalit, ve kterých stavíme nové domovy pro klienty dle našeho hesla „Bydlete tam, kde to máte rádi".

Na Malém háji ve Štěrboholech, v Prosek Parku a na Britské čtvrti v pražských Stodůlkách jsme se rozhodli vysadit vánoční stromeček – krásné jedličky. Věříme, že ty v těchto lokalitách budou zdravě růst a celý rok budou obyvatelům lokality zpříjemňovat jejich život. A v předvánočním čase se stanou krásným vánočním stromem, který každoročně rozzáří advent a oznámí příchod svátků.

Letos jsme poprvé pozvali obyvatele, ale i návštěvníky našich rezidenčních projektů na Malém háji, Britské čtvrti i Prosek Parku na zahájení adventu v těchto lokalitách. U stromečků bylo na zahřátí přichystané občerstvení, svařené víno, punč nebo kakao.  První koledy si příchozí zazpívali s pěveckým sborem a pro nejmenší byl připraven malý sladký dáreček.

 

Akce proběhla v úterý 3. 12. 2019.

4. 12. 2019