Aktuality/ Zájem o družstevní bydlení rekordně roste. A zde je naše nová nabídka družstevního bydlení.

Zájem o družstevní bydlení rekordně roste. A zde je naše nová nabídka družstevního bydlení.

Zájem o družstevní bydlení rekordně roste. A zde je naše nová nabídka družstevního bydlení.

5.12.2016

Za pět let od znovuuvedení družstevního bydlení na pražský trh jsme v našich developerských projektech prodali téměř 600 moderních bytů. A letos očekáváme rekordní roční prodej více jak 150 družstevních bytů ve třech pražských rezidenčních lokalitách - na Britské čtvrti ve Stodůlkách, v Prosek Parku a v lokalitě Malý háj v Praze Štěrboholech. Tento úspěch je dán tím, že dnes již neexistuje žádný rozdíl v zájmu o nové byty v osobním nebo družstevním vlastnictví. A vzhledem k novým podmínkám pro získání hypotéky bude zájem o družstevní bydlení na českém trhu nadále růst.
Pro všechny zájemce o nové bydlení máme ve FINEPu dobrou zprávu. Před koncem roku dáváme na trh další družstevní byty v dnes nejrychleji rostoucí městské lokalitě Malém háji v Praze Štěrboholech. Náš poslední letošní bytový projekt nabízí 39 bytů a klienti si mohou vybrat družstevní byty od velikosti 1+kk až po rodinné 4+kk byty ve čtyřech nadzemních patrech. Samozřejmostí jsou též vnitřní parkovací stání.

Více se o lokalitě Malý Háj Lokalita Malý háj dozvíte na www.finep.cz/cs/maly-haj

Detailní informace o nové nabídce bytového domu G2 v rámci VI. etapy najdete na www.finep.cz/cs/maly-haj-VI


Víte, jaké jsou největší benefity družstevního bydlení?
Mezi hlavní výhody družstevního bydlení patří povinnost skládat významně nižší vlastní hotovost, konkrétně 25 procent z celkové částky, což může být zejména při dnes rostoucích cenách nemovitostí velkou předností pro mladé zájemce o nové bydlení (celá tato část může být financována formou úvěru ze stavebního spoření). Zbývajících 75 % ceny platí klient formou nájmu. Přínosem je také fakt, že klient nemusí bance prokazovat bonitu – žádné daňové přiznání a potvrzení příjmu. Nový byt je možné pořídit v jakémkoliv věku. U starších lidí je velmi vítaná možnost bezproblémově převést družstevní podíl na děti nebo vnoučata, což je u vlastnického bydlení záležitost poměrně složitá a nákladná.

Více o družstevním bydlení zjistíte na www.druzstevnibydleni.cz