DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ. BEZ HYPOTÉKY.

Díky vývoji posledních let se již stalo standardem, že nabídka družstevního bydlení v Praze zahrnuje i v nové nemovitosti. Samozřejmostí je kvalitní provedení ve standardu Finepu. Zároveň asi největší výhodou družstevního vlastnictví je alternativní možnost pořízení vlastního bydlení a to bez hypotéky.

JE NÁM LÍTO, ALE DRUŽSTEVNÍ BYDLENÍ MÁME MOMENTÁLNĚ VYPRODÁNO.

Připravujeme však novou etapu! Buďte první, kdo se dozví o novém bydlení v družstevních bytech.


Registrovat k etapě

REALIZOVANÉ PROJEKTY

Výhody družstevního bydlení

  • Nemusíte bance prokazovat bonitu - žádné daňové přiznání, žádné potvrzení příjmu
  • Byt si můžete převést do osobního vlastnictví
  • Nový byt si můžete pořídit v jakémkoliv věku na fyzickou osobu
  • Výjimečné ceny


Přijďte se poradit o družstevním bydlení.

Nejste si jistí, jestli je družstevní bydlení právě pro Vás? Chtěli byste se dozvědět více informací o družstevním bydlení? Pak si neváhejte domluvit schůzku, jsme připraveni Vám pomoci.

Domluvit setkání

Historie družstevního bydlení v Praze

Družstevní bydlení má v Praze a České republice dlouholetou tradici. První zmínky se objevují již v 19. století. Za první republiky měla družstva nejen profesní charakter, ale působila i společensky a kulturně. Jejich rozvoj přerušila až druhá světová válka. Po jejím ukončení byla družstva obnovena a podílela se na obnově zničeného bytového fondu. Velký rozkvět nastal v padesátých letech minulého století, kdy za finanční pomoci státu byla prostřednictvím bytových družstev a jejich členů vystavěna celá řada bytů. V osmdesátých a devadesátých letech tvořily družstevní byty 40% podíl u nově postavených panelových domů. Po roce 1989 téměř došlo k ukončení činnosti družstev. Jejich oživení nastalo díky privatizaci a převodu bytů do osobního vlastnictví. Na území ČR v současnosti působí stovky bytových družstev, čímž se řadí mezi evropské státy s největším podílem družstevních bytů.

Novodobé družstevní bydlení

Společnost FINEP formou družstevního bydlení zrealizovala zcela nové družstevní byty v krásných lokalitách Prahy 9 - Prosek a Prahy 10 - Štěrboholy. Zároveň tím své novostavby zpřístupnila opravdu všem, jelikož již není třeba složitě řešit hypoteční úvěry s bankami. První pilotní projekt na Proseku s názvem Habr se setkal s nebývalou odezvou, a proto společnost FINEP rozšiřovala svou nabídku na Praze 9 - Proseku a v Praze 10 - Štěrboholech. Nyní FINEP připravuje další družstevních bydlení v pražských Štěrboholech.

Vzorový byt 2+kk, Malý háj