Aktuality/ TÉMA LÉTA: Pět dobrých rad pro spokojené bydlení

TÉMA LÉTA: Pět dobrých rad pro spokojené bydlení

TÉMA LÉTA: Pět dobrých rad pro spokojené bydlení

22.7.2016

Jak žít kvalitně? Ptali jsme se designérů

I malé změny můžou přinést velké zlepšení. A doma to platí dvojnásob. Bytových poradců Probydlení - Jana Doležala a Jiřího Muláčka jsme se zeptali, jaké chyby se nejčastěji dělají při zařizování typického startovacího bytu 2+kk. Jak si nové bydlení úplně prakticky vybavit tak, abychom se doma měli skvěle?

1. Zůstaňte flexibilní - vždy a všude

Jednou z manter pro šťastný život je flexibilita. U startovacích 2+kk to platí dvojnásob. Kupujete možná jako single, ale je to jen otázka času, kdy budete v bytě dva. A do roka a do dne? Už je z vás rodina. “Rozhodnutí podobně definitivní jako stavba příčky nebo vestavěné skříně vždy zvažujte s ohledem na budoucnost. Anebo ze začátku volte bezstarostný, tedy přenosný nábytek,” doporučují designéři.

2. Myslete na volný průchod bytem

Dalším tajemstvím spokojeného domácího života je plynulý průchod bytem. Předejdete mnoha krizovým rodinným situacím, když nebudete muset nic překračovat a obcházet, nebude hrozit zakopnutí a vše budete mít po ruce. Jak to zařídit? “Zakreslete si, kudy budete nejčastěji chodit - z ložnice na záchod, z kuchyně na balkon, z dětského pokoje do koupelny. A průchod nechejte pokud možno volný,” radí Jiří Muláček.

3. Zachovejte prostor (nejen úložný)

I v dalším bodě vás budeme přesvědčovat, abyste dali přednost volnému prostoru. “Lidé by nejraději zaplnili každý centimetr úložnými prostory. To je omyl. Na šťastný rodinný život potřebujete především dostatek životního prostoru, proto si ho všechen nezaplňujte skříněmi,” upozorňuje Jan Doležal. Výhodou je, pokud i byt 2+kk má vlastní komoru, jako je standardem ve Finepu. V bytě se má totiž žít, ne skladovat.

4. Poskytněte si maximum soukromí

Zamilované páry, které by spolu byly nejraději stále, často nadšeně volí skleněné, posuvné dveře do ložnice. Spát přece chodí společně. A možná i koupelnu by nejraději ve startovacím bytě propojili s ložnicí. “Myslete na to, že o pár let později, s malým dítětem, budete vděční za každý moment v soukromí, ve tmě a tichosti,” shodují se s úsměvem designéři. Šťastný domov přece znamená také kvalitní odpočinek.

5. Nechte si poradit (nic to nestojí)

A pátá nejčastější chyba při zařizování 2+kk? Nenecháte si poradit. Přitom služby bytových poradců Probydlení jsou ve Finepu při koupi nového bytu zdarma. Nenechejte si utéct život mezi prsty a bydlete kvalitně hned od začátku. Úkolem bytových poradců není zařídit váš domov bez vás, ale realizovat vaše sny tak, abyste byli opravdu spokojení.